Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Maket

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 4272 ürün bulunmaktadır.

Projeleriniz için üç boyutlu bir sunum maketi yapmak, satışını üstlendiğiniz ürünlerin veya yapıların tanıtımını yapmak veya yalnızca hobilerinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm maket malzemeleri Güven Sanat ile bir arada! Boncuklardan maket bıçağı çeşitlerine, çıtalardan kaplama için kullanabileceğiniz kırpıntı parçalarına kadar aklınıza gelebilecek veya ihtiyacınız olabilecek her ürünü bir arada görerek seçmeniz ise gerçekçi, detaylı ve etkileyici maketler için yeni sırrınız halini alacak.

Maket Çeşitleri

Neredeyse sonsuz yapının veya objenin makete dönüştürülmesini mümkün kılan geniş malzeme kataloğundan yola çıkarsak, maket çeşitlerini sınırlandırmanın pek de mümkün olmadığını görebilirsiniz. Endüstriyel veya hobi / eğlence amaçlı olan maketler olarak genelleyebileceğimiz maketlerin ne türde olacağı kişinin üretim amacıyla ilişkili olabilir. Örneğin satışı yapılacak bir evin müşterilere sunulması için yapılan bir maket ev için en önemli prensip detaylarına kadar gerçekçi bir görsel oluşturmak olmakta, eğlence amaçlı yapılan maketlerde ise daha yaratıcı olmaya imkan bulunmaktadır.

Genellikle ev, gemi, taşıt maketleri hem satış ve reklamcılık amaçlı hem hobi amaçlı maket yapımında en çok tercih edilen yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun nedeni bu yapıların boyutunun büyüklüğünden ileri gelmekte, orijinalini ifade edebilmek için bu yapıların veya araçların küçük versiyonlarını oluşturma ihtiyacından doğmaktadır. Ancak sizlere sunduğumuz ürün çeşitliliği düşünüldüğünde kararın veya yaratıcılığın tamamen size kaldığını görmeniz son derece basit olmakta, çünkü yalnızca verdiğimiz bu örnekler için değil, hemen her makete uygun olabilecek malzemelerin Güven Sanat online sayfasında yer aldığını görebilirsiniz.

Maket Malzemeleri Nelerdir?

Birtakım temel malzemeleri edinen herkes, biraz da çaba ve sabırla maketlerini üretmeye ve bu keyifli dünyanın kapılarını aralamaya başlayabilir. Bu temel malzemeler arasında öncelikle temel malzemesi olacak bir ahşap ürünün veya kartonun yer alması uygun olabilir. Sonrasında kesim işlemleri için makas veya maket bıçakları gibi kesiciler temin edilmeli, kişinin deneyimine veya amacına bağlı olarak çıta veya yüzey kaplaması gibi farklı süslemeler seçmesi gerekmektedir.

Kaliteli ve çeşitliliği yüksek maket malzemeleri dendiği anda akla ilk gelen isimlerden olan Güven Sanat ise sizlere bahsedilen bu temel malzemeler haricinde pek çok özel ihtiyacı düşünerek ürünlerini özenle geniş kataloğuna eklemiştir. Uygun fiyatlarla alınabilen bu ürünleri dilediğiniz gibi çeşitlendirebilir, böylece gerçekçi tasarımlar oluştururken yaratıcılığınızı ve becerilerinizi de dilediğiniz gibi ön plana çıkarma imkanı bulabilirsiniz.

Spatuladan ahşap küplere, boncuklardan strofor köpüklere kadar detaycı bir dizayn için aklınıza gelebilecek tüm ürünleri Güven Sanat ile alırken uygun fiyat avantajının ve kolaylaştırıcı ödeme seçeneklerinin tadını çıkarabilir, maketlerinizi dilediğiniz detaylarla daha da kusursuz kılabilirsiniz.