Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Linol - Gravür Baskı

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 214 ürün bulunmaktadır.

Linol baskı, oldukça eski bir tarihi olması ve ortaya harika eserler çıkarılmasını sağlaması nedeniyle sevilen linol baskı özen ve özel malzemeler isteyen, sıra dışı bir sanat dalıdır. Kendine özgü malzemeleri temin ederken linol baskı seti çeşitlerimizden yararlanarak daha kolay bir şekilde yapmanızı sağladığımız bu farklı sanat çalışması için tüm ihtiyaçlarınızı, Güven Sanat ile yine kaliteden şaşmadan en ucuz fiyatlarla bir an önce alabilirsiniz.

Linol Baskı Nasıl Yapılır?

Adını baskıya adını veren linolyum isimli bir malzeme ile yapılan bu çalışmada, içeriğinde beziryağı, reçine, mantar tozu, talaş ve kalker gibi malzemelerle sıvanmış kendir, taban malzemesi kullanılmaktadır. Bu taban malzemesi rulo formunda üretilmekte, oyulması ise yapısı gereği son derece kolay olduğundan baskı için kullanılması da yine oldukça keyifli olmaktadır.

Linol baskı seti içerisinde yer aldığı gibi ayrı olarak ve farklı boyutlarda temin edilebilen linolyum malzemesine ek olarak dilenen renklerde mürekkep, oyma bıçakları, kağıt, baskı makinesi ve kauçuk merdane gibi yardımcı malzemeler temin edilerek baskı yapılması mümkün olmaktadır.

Öncelikle linolyum yüzeyine baskısı yapılacak olan çizim yapılmalı, sonrasında çizim eskiz kağıdına linolyuma geçirmek üzere aktarılmalıdır. Linol baskı nedir sorusunun yanıtı aslında işlemin bu basamağı itibariyle şekillenmekte, artık oyma bıçakları ile çizimin oyulması gibi özen ve dikkat gerektiren kısma geçilmektedir. Oyulacak olan desene bağlı olarak farklı boyutlarda ve uç tiplerinde oyma bıçaklarını kullanmak gerekebilmektedir. Çalışmanın belirginleşmesiyle birlikte mürekkep iyice yedirilir ve rulo ya da sünger kullanımı ile linolyuma desen aktarımı yapılır. Sonrasında linol baskı makinesine alınır ve kullanılacak olan kağıt kapatılıp üzerine koruma amaçlı keçe veya ikinci bir kağıt yerleştirildikten sonra merdane ile linolün üzerinden geçilir. Kağıt ve linolün iyi şekilde temas etmesi halinde linol baskı tamamlanmış olur ve kuruyan baskı dekoratif amaçlarla kullanılabilir.

En Kaliteli Linol Baskı Malzemeleri Güven Sanat'ta

Sizler için linol baskı nedir sorusuna açıklık getirdiğimize göre siz de bu harika çalışmalar için gerekli malzemeleri nereden ve nasıl alabileceğinizi merak etmiş olabilirsiniz.

Tüm sanatsal çalışmalarınızda ihtiyacınız olan her ürünü en kaliteli ve en uygun fiyatlı şekilde sizlere tanıtan Güven Sanat, bu sıra dışı çalışmalarınız için de gereken tüm ürünleri sayısız seçenekle birlikte sizlere web sitesinde sunmakta, size ister set halinde ister tek tek alabileceğiniz bu özel ürünlerde yalnızca hangi yüzeyleri veya bıçak gibi farklı özellikleri bulunan malzemeleri seçmek istediğiniz kalır.