20%
TL225,00
TL180,00

Çizim

Yazı yazmaya yarayan araç ve gereçlerin resim veya modelleme için kullanılması sonucu ortaya konan işleme çizim denmektedir. Çizim yaparken en sık kullanılan araç ve gereçler; kalem, kurşun kalem, mum boya, kara kalem gibi unsurlardır. Çizim gerek sanatçılar gerekse de amatör şekilde çizim işi ile ilgilenen kimselerce yapılmaktadır. Bu işlem pek çok alanda yapılmakta yeni yeni ürünler ve eserler ortaya konmaktadır. Bu sırada çizimi yapan kimseler kendi düşüncelerini ortaya koydukları çizime yansıtmakta ve bir bakıma ruhlarını ortaya koymaktadır. Bunun yanında akla gelen bir tasarım veya fikrin unutulmaması açısından da çizimler yapılabilmektedir. İnsanların iç dünyasını aktardığı, akla gelen fikirleri yansıttığı ve çoğu zaman bir hobi olarak gerçekleştirdiği çizim pek çok kimse tarafından sanat olarak kabul edilmektedir. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü bir duvara yapacağınız bir taslak bile çizim olarak kabul edilmektedir. 

Çizimin Tarihi

Çizim neredeyse insanlık kadar eski bir olgudur. İlk olarak mağara duvarlarında gözlemleyebildiğimiz çizim insanoğlunun gelişmesi ve moderniteyi yakalaması ile birlikte günden güne boyut değiştirmiştir. İlk dönemlerde çizim aracı olarak kömür ve yanmış tahtalar kullanılırken zaman içinde kalem en önemli çizim aracı olarak ortaya çıkmıştır. Çizim aracında yaşanan değişme zaman içinde çizim kalitesinde de gözlemlenmiştir. İlk zamanlarda hayvan veya insan figürlerini basit bir şekilde çizen insanlar özellikle Rönesans dönemine gelindiğinde dünyaca ünlü çizimler ortaya konmuştur. Bunun yanında mimari alanda yaşanan gelişmeler ile de çizim oldukça gelişmiştir.

Güven Sanat ile Çizim Zevki Bir Başka

Profesyonel bir resim veya bir kâğıda karalanacak bir taslak; çizim yapacağınız şey her ne olursa olsun çizimi yaparken kullanacağınız aletler çizim hobinizin kalitesine doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle araç ve gereçlerinizi seçerken en doğru seçimleri yapmalısınız. Çizim araç-gereçleri konusunda geniş ürün seçeneğine sahip Güven Sanat çizim zevkinizi bir başka boyuta taşıyor. Eskiz kaleminden kalemtıraşa, fırça uçlu kalemden kesme matına kadar her türde ürünü uygun fiyatlarda bulabileceğiniz Güven Sanat çizim kategorisine giriş yaparak çiziminizin en zevkli dakikalarını Güven Sanat ile yaşamaya başlayabilirsiniz.