Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Sprey Vernik

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Sprey Vernik Çeşitleri

Sprey vernik çeşitleri boyanan yüzeylerin estetik görünmesi ve daha sağlam olmasını sağlamak adına sıklıkla kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Sprey vernik ürünleri, diğer verniklere göre daha kullanışlıdır çünkü hızlı kuruma özelliğine sahiptirler. Eşyaları yenilemek ve korumak adına kullanılan sprey vernik ürünleri, solvent, kuru yağ, tiner ve reçine gibi maddeleri barındırmaktadır. Vernikler üç çeşitten meydana gelir. Tüm bunlar yar mat, mat ve parlak vernik ürünleridir. Kullanım alanına ve zevke göre tercih edeceğiniz vernik ürünlerine karar verebileceksiniz. Sprey vernik çeşitlerine genel olarak göz atarsak:

 • Yarı mat sprey vernik ürünleri, mat ve parlak sprey vernik ürünlerini yenileme ve sağlamlaştırma işleri için kullanılır. Ürünleri dış etkenlerden korumak adına yarı mat vernik ürünleri kullanılarak istenilen ara ton matlığa ulaşılabilir.
 • Mat sprey vernik ürünleri, kullanılan yüzeylerde daha güçlü bir tabaka oluşturur. Su veya diğer akışkan etkenlere karşı mat vernik ile beraber korunabilir.
 • Parlak sprey vernikler, kullanılan yüzeyde asıl dokusunu ve rengini korumaktadır. Kullanım sonrasında da ürünlerin yeni ve dayanıklı görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Günümüzde sıklıkla kullanılan sprey vernikler, seramik, doğal taş, metal gibi birçok yüzey üzerinde kullanılır. Profesyonel vernikler profesyonel vernik kullananlar olduğu gibi hobi olarak vernik kullananlarla bu işe profesyonelleşmeye başlayarak birçok insan vardır ve sprey verniklerle avantajlı bir kullanım elde edilebilir.

Sprey Vernik Nasıl Kullanılır?

Genel olarak sprey vernik uygulaması basit bir işlemdir. Sprey boyalardaki mantıkla beraber püskürtülerek kullanılan ürünlerde kullanım öncesinde bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle uygulama yapılan yüzey hazırlanmaktadır ve eğer gerekiyorsa yüzey zımparalanmaktadır. Yüzey ise temiz bir bez ile silinerek kirden ve tozdan arındırılmaktadır. Eğer yüzeye boya işlemi yapılacaksa boya işlemi yapılır. Vernik işlemi için boyanın kuruması beklenir ve bu süreçte boya türüne göre farklılık göstermesiyle beraber boya sonrasındaki bekleme süreci 1-2 saattir.

Böylece yüzeyleri üzerindeki farklı kalınlıkta olan renk ve boya tonları da oluşmamaktadır. Sonrasında ise sprey vernik işlemine geçilebiliyor ve spreyli vernik şişeleri öncelik olarak iyice çalkalanmalı ve içindeki top sesleri net bir şekilde duyulur. Eğer hava soğukta vernik kutusu da bir miktar ve uygun olarak ısıtılabilmektedir. Sprey vernik kullanımlarında vernik kutusunun ucunda bir sorun var mı veya yok mu durumunu kontrol etmek gerekiyor.

Sprey boya üzerine de vernik 3 ila 4 kat olarak uygulanabilmektedir ve kullanılan yüzeye göre de ikinci veya üçüncü katlar 1 saat süre ile uygulanabilir. Vernik son derece yanıcı olmaktadır ve bu nedenle uygulanan alanlarda yeterince havalandırma durumuna dikkat edilmelidir ve birçok vernik alternatifi de mevcuttur. Uygulama sırasında eldiven gibi koruyucu ekipmanları kullanabilirsiniz.

Sprey Verniğin Özellikleri Nelerdir?

Sprey vernik birçok alanda kolay kullanma ve hızlı kuruma olanağı sağladığından dolayı tercih edilir. En fazla kullanılan alanların başında ise mobilya sektörü gelir. Sadece profesyonel olan kişiler değil hobi amaçlı olarak sprey vernikleri kullananların sayısı da fazladır. Sprey vernik ürünleri, günümüzde birçok yüzey üzerinde kullanılır ve ürünler toz, kir, UV ışınları ve hava koşullarına karşı da koruma sağlar. Özellikle kavisli olan yüzeylerde de ve detaylı alanlarda sprey vernik ürünleri sıklıkla kullanılır. Yüzeyinde her alanında eşit olarak ulaşmayı ve fırça darbeleriyle yapılan hataları engellemekte kolaylık sağlar. Vernik avantajları da şu şekilde özetlenebilir:

 • Çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Dış ve iç mekanlarda, ahşap mobilyalar, cam veya beton gibi çeşitli yüzeylerde sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.
 • Yüzeylerde su ve ısıya bağlı şekilde gelişen deformasyonlar önlenebilmektedir.
 • Yüzeyler daha yeni ve daha canlı bir görünüme sahip olabilmektedir.
 • Sprey formu ile beraber daha hızlı uygulama yapılmaktadır. Kavisli yüzey gibi detay isteyen çalışmalarda da uygulama pratikliği ile beraber ortaya çıkan zaman kayıplarını önlemektedir.
 • Vernik boya üzerine kullanıldığı zaman tozdan ve kirden korur, boyama sırasında oluşan renk eşitsizliğiyle kusurların kapatılmasında kullanılmaktadır.
 • Sprey vernikler kavisli yüzeylerde üstün bir performansı sağlamaktadır, örnek olarak vazoların verniklenmesi içinde sprey vernik modelleri kullanılır.
 • Sprey vernik ürünleri hazır bir şekilde gelmektedir ve ekstra olarak da inceltme işlemine gerek duyulmamaktadır.

Sprey Vernik Nerelerde Kullanılır?

Sprey vernikler günümüzde birçok alanda kullanılır ve otomotiv, sanayi, mobilya, tekstil, sanat ve daha fazlası da sprey verniğin kullanım alanına girer. Metal, seramik, taş, metal, ahşap gibi birçok yüzey üzerinde kullanımı olan sprey verniklerde yat endüstrisi gibi profesyonel kullanımın yanı sıra hobi amaçlı olarak kullanılır. Günümüz trendleri ve ihtiyaçlarına uyum sağlayan insanların birçoğu ise yeni bir ürün almak dışında sahip ürünü yenilemeyi tercih eder. Sprey vernik ürünleri özellikle solma, renk kaybı, nem ve çeşitli etkenden zarar gören ürünlerin yenilenmesi için kullanılmaktadır. En fazla uygulaması olan ürünlerin başında ev eşyaları gelir.

Mutfak dolapları, sandalye, masa, bahçe mobilyaları ve daha fazlası da sprey vernikler ile değişerek dönüşmektedir. Yarı mat, mat ve parlak olan vernik çeşitleriyle kullanım alanına göre farklılaşabilir. Genellik kullanım alanları, dolap gibi sandalye, masa tarzında ki eşyalarda kullanılmaktadır. Yani mobilya sektöründe parlak vernikler daha fazla ön plana çıkmaktadır. Son dönemlerle özellikle banyolarda ve mutfakta vernik kullanılarak sıra dışı ve zengin bir görünüşe imza atabilir ve birçok marka da görülmüştür.

Genel olarak tüm sprey vernikler kullanım alanları ve zevklerinize göre şekillenir. Bunun yanı sıra birçok alternatifler de kullanımlarınız için mevcuttur. Vernik fiyatları belirlenirken spreylerin kullanılma alanıyla birlikte ürün özelliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Aradığınız tüm sprey verniklere Güven Sanat üzerinden ulaşabilirsiniz. Aradığınız kalite ve güvenli alışverişe beraber her bütçeye hitap eden ürünler, oldukça uygun fiyatlarla sizlere sunulur.