Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Porselen Kalemi

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Boyama işlemi için kullanılan porselen kalemi adından da anlaşılacağı üzere porselenler ve seramik üzerinde çizim yapmayı sağlar. Cam yapıdaki eşyaların da boyanabildiği bu kalem özel bir mürekkebe sahiptir. Hem çizim hem de boyama yapmak için kullanılan kalem topaklanma ya da damlama yapmaz. Bardakların üzerine istenilen çizimleri yapmaya yardımcı olan porselen kalemi pürüzsüz alanda kullanılabilir ve esnek uçludur.

Tüm yaratıcı ve eğlenceli tasarımları gerçeğe dönüştürmek için kullanılan porselen kalemi günlük yaşamda kullanım için uygundur. Hobi çalışmalarının yardımcı araç gereçlerinden olan bu porselen kalem çeşitleri kendin yap projelerinin yaygınlaşması ile birlikte daha popüler hale gelmiştir. Evlerde bulunan porselen ve seramik eşyalarda yapılacak küçük görsel değişiklikler memnuniyeti artıracaktır. Bunun için yapılmak istenen motifi ve deseni önceden belirlemek, ona uygun renklerde çizim ve boya kalemleri satın almak gerekir.

Porselen Kalem Fiyatları

Tekli ve set halinde satılan porselen kalemi fiyatları sayısına göre değişir. Renk çeşitliliğinin fazla olması fiyatlandırmayı etkiler. Sınıflandırmada ana renkler, ara renkler, soğuk ve sıcak renkler kategorilere göre ayrılır. Kalemlerin kalınlıkları 1- 4 mm arası olup kolay kullanım için tasarlanmıştır. Fiyatlar ise seçilen markaya göre farklılık gösterebilir. Alınan porselen kalemi daha uzun ömürlü olsun isteniyorsa her zaman güvenilir ve kalitesinden ödün vermeyen markayı tercih etmek gerekir.

Porselen kalemi internet sitelerinde daha uygun fiyatlara satılır. Markaya ve ürün çeşidine göre farklı oranlarda indirimler yapılır. Akma ve dağılma yapmadan kullanabileceğiniz kalemler mükemmel çizimler yapmayı sağlayacak detaylara sahiptir. Uç kısmının esnek ve ideal kalınlıkta olması geniş detayları rahatça doldurabilmeyi sağlar. Özellikle tabak ve bardak çizimlerinde çokça kullanılan bu kalemler uygun fiyatlı olması sayesinde isteyen herkes tarafından satın alınabilir.

Porselen Kalem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düz yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen porselen kalemi eğimli yüzeylerde kullanılacağından daha dikkatli olmak gerekir. Ancak boyama ve çizim esnasında hata yapılırsa üzülmemek gerekir. Çünkü kalem boyası bezle ya da ıslak mendille silinip tekrar işleme devam edilebilir. Boyama işlemi bittikten sonra porselen yaklaşık 25 dakika boyunca fırınlanmalıdır. Bu şekilde boya porselen üzerinde kalıcı hale gelecektir. Porseleni fırına atmadan önce ortalama 15 dakika boyunca kurumaya bırakmak daha iyi şekil almasını sağlayacaktır.

Porselen kalemi ile çalışma yaparken boya tamamen kurumadan ilgili bölgeye dokunmamak gerekir. Aksi halde boya hemen dağılacaktır. Fırınlandıktan sonra porselen fırın kapağı açık şekilde birkaç dakika bekletilir ve ardından kullanıma hazır hale gelir. Bu süreden sonra porselen istenildiği gibi kullanılabilir ya da yıkanabilir. Özellikle porselen fincan ve kupalarda bu uygulama daha sık yapılır.

Porselen Kalem Çeşitleri

Zevke göre ürünler tasarlamayı sağlayan porselen kalem çeşitleri suya dayanıklı bir yapıdadır. Kalemle yapılan çizimler uzun süre boyunca ilk günkü gibi kalır. Motiflerde ve renklerinde herhangi bir solma olmaz. Porselenler elde, bulaşık makinesinde yıkanabilir veya mikrodalga fırına koyulabilir. Bunun sebebi kalemin içinde su bazlı mürekkep olmasıdır. Hızlı bir şekilde kuruyan bu mürekkep boyanın bozulmasını önler. En iyi sonuçları alabilmek için ihtiyaca uygun, kaliteli ve ekonomik kalemleri tercih etmek gerekir.

Bardaklarda ve tabaklarda daha sık kullanılan porselen kalemi farklı renklere sahiptir. Siyah renkli kalemler en çok tercih edilen renk olup siyah haricinde mavi, yeşil, kırmızı ve daha birçok renk online mağazada mevcuttur. Her bir renk ile yaratıcı desenler ortaya çıkarılarak süslenebilir. Porselen kalemi kokusuz olması sayesinde boya hassasiyeti olan kişilerin rahatça kullanabilmesini sağlar.