Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Guaj Boya

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 203 ürün bulunmaktadır.

Guaj boya, su bazlı yani su ile karıştırılabilen, opak ve çabuk kuruma özelliğine sahip bir boya türüdür. Bu boyaların içeriğinde renk pigmentlerinin yanı sıra bağlayıcı maddeler yer alır. Genellikle guaj boya seçeneklerinde bağlayıcı olarak zamk ya da dekstrin maddesi bulunur. Sulu boyaların farklı bir türü olarak kabul edilen bu tarz çeşitleri su ile inceltilerek kullanılır. Aynı zamanda su aracılığıyla ürünlerdeki bağlayıcı maddeleri dilediğiniz miktarda inceltebilirsiniz. Bu noktada yapacağınız resim tekniğine göre karar vermeniz avantaj sağlar. Bu boyalar ile yapacağınız çalışmalarda sulu boya etkisi elde etmek için su oranını artırabilirsiniz. Su miktarı az olduğunda ise tuval ya da kâğıt üzerinde daha tok bir görünüm oluşur. Kâğıt yüzeyinde fırça izlerinden oluşan ve yağlı boya efektini andıran bir görüntü elde etmek için az oranda su ekleyebilirsiniz. Guaj tarzındaki boya seçeneklerinin, sulu boyalardan en büyük farkı ise kuruduğunda mat bir görüntü vermesidir. Bu nedenle guaj boyalar, sulu boyaya oranla daha kapatıcı olarak kabul edilir. Sayfamız üzerinden St. Petersburg Sonnet, Schmincke Horadam, Lefranc & Bourgeois gibi markaların guaj türündeki boya çeşitlerini inceleyerek avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Çok Geniş Renk Skalasında Guaj Boya Çeşitleri

Guaj boya çeşitlerinin son derece geniş bir renk skalası bulunur. Mavi, kırmızı, sarı, turuncu, mor, siyah gibi onlarca renk arasından seçim yapabilirsiniz. Bu boyaların özellikleri arasında çabuk kuruması, mat bir yapıda olması ve su bazlı olması yer alır. Aynı zamanda bu tarz boyalar, kuruduktan sonra dahi su ile yeniden çözülebilir yapıdadır. Bu boya ile resim çalışmaları yaparken en önemli faktör boyanın kıvamını doğru bir şekilde ayarlamak olarak kabul edilir. Fırça izlerinin bulunduğu ve yağlı boyayı andıracak etkide bir çalışma için guaj olan boyalara, düşük miktarda su ekleyebilirsiniz. Sulu boyayı andıran bir görünüm için ise su miktarını daha fazla şekilde ayarlayarak istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Bununla birlikte guaj çalışmalarında, ara renkler elde etmek için çalışırken hızlı davranmak gerekir. Çoğunlukla bu boyaların içindeki su miktarı az olduğu için kuruma oranları da daha hızlıdır. Guaj boya çeşitleriyle yaptınız çalışmalarda ise çeşitli fırça çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Bu noktada yapacağınız çalışma doğrultusunda ince kıllı ya da kalın kıllı fırçalar arasından seçim yapmanız mümkündür. Sayfamız üzerinden tüm guaj boya ve fırça çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Sanatsal Aktivitelerin Olmazsa Olmazı Guaj Boyalar

Sanatsal aktiviteler için olmazsa olmaz ürünlerin başına guaj boyalar yer alır. Genellikle resimle bağdaştırılan bu boya çeşitleri, hat ve tezhip sanatlarında, minyatür sanatında, mimari ve grafik tasarım gibi alanlarda da kullanılır. Bu tarz boyaları resim sanatında kullandığınızda tuval ve kâğıt gibi yüzeyleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte bu türleri hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar için uygundur. Ayrıca guaj boya çeşitleri, kâğıt ve tuvalin yanı sıra ahşap, plastik, metal gibi yüzeyleri boyamak için de kullanılır. Pratik bir kullanım olanağı bulunan guaj boyaları, içinde birçok rengin bulunduğu setler halinde ya da tekli olarak satın alabilirsiniz. Üstelik bu tarz boya türleri birçok boya türüne göre uzun ömürlü yapısıyla da oldukça avantajlıdır. Bununla birlikte sayfamızda yer alan markalara ait ürünler içeriğinde zararlı madde ve pigmentler barındırmaz. Bu sayede tüm guaj tarzındaki boya çeşitlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Sayfamızdan birçok ünlü markanın guaj boya setlerini inceleyerek avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ünlü Markaların Guaj Boya Seçenekleri

Jovi, Talens, Reeves Ready Mix, Schmincke Horadam gibi birçok markanın guaj boya çeşitlerini sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu doğrultuda ön plana çıkan Talens markasının ürünleri genellikle 16 ml olarak satışa sunulur. Metalik gibi farklı stillerde geniş bir renk aralığı bulunan ürünlerde kapatıcılık özelliği oldukça yüksektir. Schmincke markasının guaj tarzındaki boya serileri ise üst düzey pigmente sahiptir. Aynı zamanda markanın ürünlerinde yüksek ölçüde parlak ve kalıcı renkler yer alır. Kâğıt, tabaka, ahşap gibi yüzeylerde çalışmalar yapabileceğiniz Schmincke ürünlerini tüp yapısı ile kolaylıkla kullanabilir ve kolay bir şekilde saklama imkânından yararlanabilirsiniz. Öte yandan bu tarz boya seçimlerinde ister 6’lı gibi setler halinde satışa sunulan ürünleri isterseniz de tekli ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca zamanda tekli olarak satılan bu tarz boya çeşitleri 15 ml, 16 ml, 20 ml ve 500 ml gibi pek çok farklı boyuta sahiptir. Bu noktada ihtiyacınız ve kullanım sıklığınıza göre seçim yapmanız mümkündür. Profesyonel çalışmalara imza atabileceğiniz tüm guaj boya çeşitlerini sayfamızdan indirimli seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Guaj boya nasıl kullanılır?

Su bazlı bir yapıda olan bu boyalar, su ile inceltilerek kullanılır. Ne tür bir çalışma yaptığınıza bağlı olarak su oranını ayarlayabilirsiniz.

Guaj boyaların kullanım ömrü ne kadardır?

Özellikle tüplü yapıda satışa sunulan bu boyaların oldukça uzun bir kullanım ömrü bulunur. Bu doğrultuda boyaların kutusunda bulunan raf ömrünü de dikkate alabilirsiniz.

Guaj boya seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Guaj boya seçerken, pratik bir kullanım olanağı sağlayan tüplü seçenekleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda tüplü boyalar daha kolay saklanması açısından da avantajlıdır.

Guaj boyalarda her renk bulunur mu?

Birçok farklı marka tarafından üretilen bu boyalarda geniş bir renk aralığı mevcuttur. Bu doğrultuda bu tarz boyalar arasında neon, metalik, mat gibi aradığınız her tonu bulabilirsiniz.

Guaj boya ve sulu boyanın farkı nedir?

Guaj boyalar, içeriğindeki bağlayıcı maddelerden dolayı sulu boyalara oranla çok daha ağır kıvamlıdır. Aynı zamanda bu doğrultuda bu boyalar, daha fazla kapatıcılık özelliğine sahiptir.