Cetvel

İhtiyacınız kullanışlı bir metal cetvel veya öğrencilik başarınız için sıklıkla ihtiyaç duyduğunuz gönye cetvel olabilir. Her ürününde klasik malzeme, ebat ve özelliklere sahip olan cetvel çeşitlerimizde siz de kendi kullanım amacınıza en uygunu bulabilir, klasik ihtiyaçların yenilikçi tasarımlar ve çözümlerle buluştuğu detaylara sahip cetvellerimizde kaliteyi anında bulabilirsiniz.

Cetvel Çeşitleri Nelerdir?

Aslında son derece geniş bir model, şekil ve renk alanına sahip olan cetvel çeşitlerinde belirgin olarak birbirinden ayrı kategorilerden bahsetmek pek de mümkün değildir. Çünkü genel olarak her biri sınırlı uzunlukları düz bir doğru üzerinde ifade etse de 30 cm cetvel gibi boyut üzerinden değerlendirilen cetvellerle birlikte daire şablonu, teknik resim cetveli gibi pek çok farklı şekilde de tasarım bulunmaktadır. 

Şablon cetvellerinde harfler veya daireler için farklı boyutlarda şablon delikler bulunmakta, bu şablonların bir takım olarak elinizin altında bulunması için cetvel takımı tasarım seçenekleri de yer almaktadır. Özellikle bir profesyonel veya öğrenci olarak sıklıkla çizim yapmak ve bu çizimlerinde yalnızca doğru çizgiler değil, farklı geometrik şekiller de ortaya koymak durumunda olanlar için bu cetvel takımı çeşitleri son derece kurtarıcı ve pratik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birden çok kullanım şekline ihtiyacı olan bir profesyonelseniz cetvel takımı çeşitlerinde birden çok parçayı bir arada bulabilir, çelik cetvel gibi klasiklerin olduğu takımların yerine çalışmalarınıza canlılık katacak farklı renklerde plastik parçaların bir arada olduğu takımları da inceleyebilirsiniz. Bu noktada çelik cetvel gibi materyal farkına sahip olan tasarımları tercih etmek ağırlığı nedeniyle farklı bir çizim deneyimi sağlamakta, daha ağır materyallerin daha keskin ve net çizgilere sahip özel tasarımlarda daha kesin sonuçlar vermesi mümkün olmaktadır.

Cetvel Nasıl Kullanılır?

Kullanım amacına bağlı olarak nasıl ki cetvel tipi değişiyorsa bu cetvelin kullanım şekli de değişmektedir. Genel olarak referans noktasına bir köşesi yerleştirilen ve istenen uzunluk kadar ilerisine bir diğer nokta konarak iki nokta arasında bir doğru oluşturmak için kullanılan metal cetvel gibi çeşitlerde kullanım basit ve standarttır. Bu cetveller elbette yalnızca düz bir doğru için değil, kare, dikdörtgen veya çok boyutlu hayali tasarımlar oluşturmak için de sıklıkla aynı şekilde kullanılır.

Şablon tipi cetvel kullanımında oluşturmak istediğiniz harf veya daireyi tam olarak getirerek boşluğun içini uygun tipte kalemle doldurmanız yeterli olmakta, hizalama yapabilmenizi kolaylaştırmak açısından şablonların yanındaki cm. cinsinden ifadeleri referans almanız önerilmektedir. Bu şekilde çizim yüzeyinin tam ideal noktasında istediğiniz kusursuz görünümlü şekli veya harfi elde edebilir, yani cetveller sayesinde sadece köşeli değil, her türden geometrik şekli en kusursuz şekilde oluşturabilirsiniz.

Kullanım şekli teknik resim cetvelleri gibi daha çok akademik alanda kullanılan cetvellerde değişkenlik göstermekte, bu özel ürünlerin kullanımı yine okul ve ders dahilinde öğrencilere verilmektedir. İş uzmanı kişilerin kariyer çalışmalarında da kullandığı bu cetvellerin temel amacı mimari ve teknik çizimler olduğu için uygulanan projeye bağlı olarak hızlı şekilde araçlarını temin etmek ve çalışmasında aksama yaşamak istemeyenler cetvellerin farklı ebatlarda olanlarından bir takım temin edebilir.

En uygun Cetvel Fiyatları

Tercih edecek olduğunuz cetvel türüne veya takımına bağlı olarak elbette geniş bir fiyat aralığı görülebilir, ancak burada önemli olan sizin veya hediye alacak olduğunuz sevdiklerinizin ihtiyaçları, kullanım amaçları olmakta, öğrencilikte gönye gibi klasikler gerekli olabilirken, iş amaçlı kullanımlarda çelikten cetvel takımı türlerini incelemek gerekebilmektedir. Her türlü ihtiyacınızda sizlere en uygun fiyatları sunduğumuz için bütçenizi düşünmeden rahatça ihtiyaçlarınıza odaklanabilir ve ister renkli plastikler ister şablonlar ister gönyeler olsun tüm cetvel türlerinde kaliteyle ucuzluğu bir arada bulabilirsiniz.