Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Kesme Matı

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kesme matı çeşitlerimiz ise sizler için özel olarak geliştirilmiş yüzey işaretleri ile referans noktaları yaratmakta, altta kalan zemine zarar vermeksizin rahat bir kesim veya çizim yapma imkanı vermesiyle el işlerini son derece pratik ve hızlı kılmaktadır.

Kesme Matı Ne İşe Yarar?

Deri ve kumaş başta olmak üzere pek çok çizim ve kesim gerektiren el işi malzemesinin alt kısmına yerleştirmek için kullandığımız kesme matı A2 boyutlarında sıklıkla karşımıza çıksa da farklı boy ve ölçülerde olabilen bir yüzeydir. Genel olarak beyaz çizgilerin, siyah kaymaz altın ve yeşil kaplamanın olduğu bu matlarda farklı boyut gibi ton anlamında fark eden renkler de görülebilir.

Özellikle el işleri, el sanatları, dokuma, dericilik gibi herhangi bir obje tasarımına dayanan işlerde sıkça kullanılan kesme matı üzerinde yer alan ölçü birimleri ile nizami bir işaretleme ve referans çizgisi çekme imkanı tanır. Çanta, cüzdan, kılıf, giyim ürünü gibi tüm kalıplarında standart ve düzgün bir kesim yapmayı gerektiren tasarımlar için düz bir zemin üzerinde kusursuz ölçü almak şart olmakta, kesme matı A2 boyutlarındaki versiyonlarıyla tam bu noktada karşımıza çıkmaktadır.

Kesme Matı Çeşitleri

Her ne kadar renk ve boyut bakımından genel olarak benzer şekillerde tasarlansa da kesme matı A2 boyutunun veya yeşil rengin haricinde de üretilebilmekte, kendi kesim, dikim, çizim ve işaretleme işlemlerinizde en çok hangi boyutlarda çalıştığınızı düşünerek modeller arasından seçim yapmanız gerekmektedir.

Yalnızca dikey ve yatay çizgiler ile değil, farklı eğimlerde açılar ve çemberler ile de referans çizgiler oluşturabilen matlarda, farklı kesim tekniklerine uygun zemin seçenekleri bulunduğu görülmektedir. Bunların her biri kaliteli, uzun ömürlü ve sağlam malzemesi sayesinde altta bulunan zeminin türü fark etmeksizin diğer zemine zarar vermeden kullanılabilmekte, bu sayede çalışma masanızın pürüzsüz yapısını dert etmeden maket bıçağı, bıçak, makas veya oyma gereçleri ile rahatlıkla şekillendirme yapılabilmektedir.

Siz de el işlerinizi, sanatsal obje çalışmalarınızı, çizimlerinizi, oyma ve dikiş işlemlerini veya tasarım ürünlerinizi ortaya koyarken zeminin bozulmasını dert etmeksizin rahatça çalışmak ve kesimleri son derece kusursuz ölçülerde hızlıca tamamlamak için kalitesiyle güvenilir mat seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.