Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Çıta

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 391 ürün bulunmaktadır.

Parlak ve temiz görünümlü yüzeyi nedeniyle özellikle maket ve model yapımında sıklıkla tercih edilen balsa hafif yapısı sebebiyle de oyma ve şekillendirme işlemlerinin favori hammaddelerinden biri olmaktadır. Basit bir falçete ile şekil verebileceğiniz bu hammadde gibi maketlerde ve modellerde son derece sık kullanılan bir diğer ürün olan ahşap çıta da farklı modeller için farklı boy, kalınlık ve kesim şekilleriyle sizlere sunulmaktadır.

Balsa Plaka Nedir?

Kolay işlenebilen bir tür ağaç olan balsa diğer yapraklı ağaç türlerinden son derece farklıdır. Farklı kalınlıklarda kesilerek temin edilen balsa bloklar, model testeresi, kıl testere veya maket bıçakları ile jiletleri gibi şekil verici pek çok farklı araçla kolayca kesilip şekillendirilebilmektedir. Balsanın temin ettiğiniz bloğunun kalınlığına veya sertliğine göre uygun kesme aracını seçmeniz gerekmekte, bu noktada bilmeniz gereken en önemli husus ise elinizi kesici aletle aynı yönde tutarak kendinizi korumanız gerektiğidir. Aksi halde balsanın son derece kolay kesilebilen bir yapıda olduğu için aniden elinize zarar verecek, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kenarları köşeli ve sivri şekilde kesilmiş olan balsanın veya ahşap çıtaların yanı sıra kenarları törpülenerek yuvarlak bir doku verilmiş olan ahşap çıta çeşitlerinin de maket ve model üretiminde sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Törpülenme ve temizleme işlemleri sırasında yüzeyi son derece pürüzsüz bir yapı alan bu ahşapların tercih edilen ağaç sayesinde ayrıca uzun ömürlü olması sağlanmakta, yani bu temiz görünüm yıllar boyu kalite gereği korunabilmektedir.

Balsaların kaliteli ve şekillendirmeye müsait yüzeyleri kadar sizlere sunduğumuz kesim, biçim, boyut çeşitliliği sayesinde de hayal ettiğiniz maket ve model çalışmalarını tam arzuladığınız gibi tamamlayabilirsiniz.

Ahşap Çıta ve Balsa Fiyatları

Tercih ettiğiniz ahşap çıta veya balsaların fiyatları her ne kadar her biri son derece kaliteli olsa da ebada ve kesim şekline göre değişkenlik gösterir. Alacağınız ürünlerde, hatta özellikle ahşap çıta çeşitlerinde birden çok ebat veya aynı ebatta birden çok kesim bir arada satılmakta, böylece bir model oluştururken aniden eksik malzemeyle karşılaşmamanız için ihtiyaçlarınız birlikte giderilmiş olmaktadır. Yapacağınız modellemenin tahmini veya hedeflenen boyutlarında göre çeşitler arasından kolayca tercih yapabilir, en uygun fiyatlarla ahşap hammadde ihtiyaçlarınızı gidermiş olmanın tadını çalışma keyfiyle çıkarabilirsiniz.

Yalnızca ahşap değil plastik çıtalarla da çalışmalarınızı tamamlayabilir, materyal değişse de yine en uygun fiyat için bizleri tercih edebilir, ayrıca bloklarda minik küpler gibi son derece detaycı çalışmalarda dahi kullanabileceğiniz diğer ahşap ürünleri de kataloğumuzda görebilirsiniz.