Fosforlu Kalem

Fosforlu kalem, daha çok iş ve eğitim alanında yazılı veya basılı metinler üzerinde önemli görülen noktaların işaretlenmesinde kullanılan özel bir kalem türüdür. Genel olarak kırtasiye ürünleri arasında yer alır. Bu kalemlerin farklı birçok rengi, modeli ve farklı uç seçenekleri mevcuttur. Etkili bir mürekkebe sahip olduğu için kalemin mürekkebi kâğıdın diğer tarafından da görülebilir. Bu nedenle uzun yazılar yazmak beyaz boyama için pek elverişli değildir. Fakat kısa notlar almak ve işaretleme yapmak için idealdir. Geçmiş yıllarda renk ve özellik bakımından çok sınırlı olan bu kalemler, günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde zengin renk seçenekleri ve birtakım özelliklerle üretilir. Özel mürekkebi sayesinde karanlıkta parlayan renkleri son derece dikkat çekicidir. Daha çok öğrencilerin ve ofis çalışanlarının kullandığı bu kalemlerin parlak renkleri günümüzde neon renkler olarak adlandırılır. Evraklar, belgeler, dokümanlar, not kağıtları, kitap sayfaları ve defter sayfalarında vurgu yapmak için kullanılan neon kalemler, karton yüzeylerde de kullanılabilir. Anaokulu ile kreş etkinliklerinde yoğun olarak kullanılan bu kalemlerin en popüler renkleri; turuncu, sarı, pembe ve yeşildir. Geniş renk skalasına sahip olan bu kalemleri öğrenci olup da kullanmayan kişi sayısı çok azdır. Akmayan mürekkebi ve solmayan renkleri sayesinde yapılan işaretlemeler veya alınan notlar çok uzun yıllar boyunca silinmeden kalabilir. Ödev ve projelerde de kullanmak için ideal olan fosforlu kalemlerin tüm renkleri sayfamızda mevcuttur. Geniş uçlu modellerin kağıdı ıslatmayan yapısı, bu kalemi kullanmayı tercih eden kişilerin memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarır. Geniş kullanım alanına sahip olan fosforlu kalem çeşitlerini sayfamızdan güvenle satın alabilirsiniz.

Göz Alıcı Renklerde Fosforlu Kalem Çeşitleri

El yazısının ve kalemlerin yerini klavye ve ekranlar almış olsa da gelişmiş özelliklere sahip olan renkli kalem çeşitleri günümüzde hala kullanılır. Sayfamızda bulunan fosforlu kalem çeşitleri geniş mürekkep haznesine sahiptir. Bu sayede uzun süre kullanım imkânı sunar. Yan kesik keçe uç, kalemi birden fazla şekilde kullanma olanağı sağlar. Geniş tarafıyla şerit şeklinde boyama, ince tarafıyla çizgi çekme ve işaretleme yapabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile sunduğumuz kalemlerin çarpıcı renklerinin yanı sıra pastel tonları ve metalik özellikli modelleri de bulunur. Yüksek performans sunan bu renkli kalemlerin mürekkebi akmaz ve rengi uçmaz. Bu özelliklere düşük performanslı kalemlerde rastlamak zordur. Ev, okul ve ofis ortamlarının en çok tercih edilen bu kırtasiye ürünü hem çoklu paketlerde hem de tek tek satılır. Parlak renkleri daha çok ilgi gören bu kalemlerin kâğıdı ıslatmadan boyaması büyük avantaj sağlar. Yumuşak keçe uçları defter ve kitap sayfaları ile diğer kâğıt yüzeylere zarar vermez. Önemli notların altını veya üstünü çizmek, test sorularını kontrol etmek ve evraklarda önemli detayları işaretlemek için ideal olan bu harika tasarımlı kalemlerin birçok çeşidini sayfamızda bulabilirsiniz. Yetişkinler kadar çocukların da kullanmaktan büyük keyif aldığı bu yüksek performanslı kalemleri sürekli elinizin altında bulundurabilirsiniz. Sayfamızda bulunan göz alıcı renkli kalem çeşitlerini inceleyerek, ihtiyacınız olan renkleri ve modelleri kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Fosforlu Kalemlerin Kullanıldığı Alanlar

Çarpıcı renklere sahip olan fosforlu kalemler yediden yetmişe herkesin ilgisini çeker. Her yaş ve her meslek grubundan insanın ihtiyaçlarına cevap veren bu kalemleri en çok öğrenciler kullanır. Hızlı kuruma özelliğine sahip olan bu kalem çeşitleri uygulanır uygulanmaz saniyeler içinde kurur. Bu nedenle kullanıldığı alanda bulaşma veya yayılma riski oluşmaz. Çalışma planları, ders notları, test kontrolleri, hatırlatma notları ve proje ödevleri gibi öğrenciler için önemli olan her konuda kullanılabilir. Bunun yanı sıra evrakların ve dosyaların söz konusu olduğu tüm iş ve ofis ortamlarında da kullanılır. Performansı yüksek, fiyatları uygun olan bu kalemleri her çalışma masasında görebilirsiniz. İşaretleme kalemlerinin yoğun olarak kullanıldığı ofisler için çoklu paketler uygundur. Bu harika kalemleri uzun süre kullanmak istiyorsanız, kapağını kapalı tutmaya özen göstermeniz gerekir. Kapağı açık kalan kalemlerin performansı düşer. Sayfamızda bulunan 4’lü, 5’li, 6’lı, 7’li ve 8’li paketleri inceleyerek hemen satın alabilirsiniz.

Fiyat Avantajı Sağlayan Fosforlu Kalemler

Satın alınan ürünlerin uzun süreli kullanım sağlayacak kalitede olması herkesi memnun eder. Sayfamızda bulunan işaretleme kalemi çeşitleri yüksek performans ve uzun kullanım süresi bakımından herkesi memnun etmeyi başarır. Profesyonel markaların titiz çalışmaları sonucu ortaya çıkan bu kalem çeşitleri fiyatlarıyla da memnuniyet oluşturur. Sağlam yapılı keçe uçları kolay kolay bozulmayan bu kalemlerin bazı çeşitleri yeniden doldurulabilir özelliktedir. Mürekkebi pratik şekilde dolan kalemler yeni kalem masraflarını ortadan kaldırır. Mükemmel görünüm sunan kalemleri yoğun olarak kullanıyorsanız, büyük boylarını tercih edebilirsiniz. Büyük boyların mürekkep haznesi daha büyük olduğu için kullanım süresi daha uzun olur. Küçük boylu kalemler, nadir kullanıcılar için uygundur. Kaliteli markalara ait ürünlerin kullanım süreleri daha uzundur. Kalitesiz ürünlerin ise kullanım süresi daha az olduğu için yeniden aynı ürünlerin alınması gerekir. Sık sık kalem almak, kırtasiye masraflarınızın artmasına neden olur. Aynı kalitesiz kalem çeşitlerine tekrar tekrar aynı harcamaları yapmak yerine, sayfamızdan kaliteli kalemler satın alabilirsiniz. Fiyat avantajı sağlayan fosforlu kalem çeşitleri, uzun süre çantanızda veya masanızda en büyük destekçiniz olur.

Fosforlu Kalem Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fosforlu kalemlerin birden fazla çeşidi ve farklı özellikleri bulunur. Birbirinden güzel renklere sahip olan bu kalemlerin keçe uçları da farklılık gösterir. Bazı modellerin uçları yan kesik keçe, bazıları ise ince uçludur. İnce uçlu modeller not almak ve yazı yazmak için idealdir. Klasik keçe uçlu modeller ise mükemmel şekilde şerit boyama yapar. Klasik keçe uçlu kalemler ile not almak için keçenin ince tarafı yüzeye gelecek şekilde kalemi tutabilirsiniz. İşaretleme kalemi alışverişi yaparken belirli detayları dikkate alarak alışveriş yapmak, alışverişin keyifli ve hesaplı şekilde tamamlanmasını sağlar. Kalem almadan önce ihtiyaç duyduğunuz kullanım alanlarını ve renkleri belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Kalemleri renkli kâğıtlar üzerinde kullanmanız gerekiyorsa kâğıt renginin zıt renklerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız notlar ve işaretlediğiniz alanlar daha kolay fark edilir. Kâğıt dışındaki metal, plastik, cam, kereste ve kauçuk gibi farklı yüzeyler için kalem ihtiyacınız varsa beyaz renkli çeşitleri ihtiyacınızı görür. Silinebilir özelliği olan renkli kalemlere ihtiyacınız varsa, su bazlı mürekkep özelliğine olan çeşitleri kullanabilirsiniz. Bu kalemler fazla dayanıklı olmadığı için sürekli yedeklerini bulundurmak faydalı olur. Fazla sayıda fosforlu kalem ihtiyacınız varsa tek tek almak yerine çoklu paket seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Her rengin mevcut olduğu çoklu paketler fiyat bakımından da oldukça uygundur. Sayfamızda bulunan parlak renklere sahip kalemleri güvenle satın alabilirsiniz.

Fosforlu kalemler hangi kâğıt çeşitlerinde kullanılabilir?

Fotokopi kâğıdı, faks kâğıdı ve defter kâğıdı gibi normal kağıtlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Metalik fosforlu kalemler hangi kâğıt yüzeylerde kullanılabilir mi?

Metalik görünüm kazandıran bu kalem klasik fosforlu kalemlerin kullanıldığı her kâğıt yüzeyinde rahatlıkla kullanılabilir.

Fosforlu kalemlerle işaretlenen alanlar fotokopide görünür mü?

Renkli fotokopi makinelerinde boyalı alanların tamamı görünür. Siyah beyaz fotokopide ise diğer tüm renkler karanlık şekilde görülürken, sarı renk görünmez.

Fosforlu kalemlerle resim boyanabilir mi?

Fosforlu kalemler işaretleme yapmak için uygundur. Resim boyamada efektif sonuçlar vermez. Ancak resim boyama için uygun olan ürünleri sayfamızın kırtasiye bölümünde bulabilirsiniz.

Fosforlu kalemler karanlıkta parlar mı?

Fosforlu kalemlerin bazı çeşitleri karanlıkta parlar. Bu sebeple seçim yaparken kullanım alanınıza göre seçmenizde fayda vardır.