Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Suluboya Kağıdı

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 69 ürün bulunmaktadır.

Suluboya kağıdı tüm suluboya çalışmaları için özel olarak üretilen defterlerdir. Suluboya defterleri farklı boyutta ve sayıdaki resim kağıtlarından meydana gelir ve suluboya çalışmalarının bir arada toplanmasını dağlayan defterlerle kağıtları ayrı şekilde satılabilmektedir. Dolayısı ile suluboya resim eğitimi alanlar ve bu alanda hobiler içinde oldukça işlevseldir. Suluboya kağıdı ve defterlerinin sağlamış olduğu en önemli avantajlar arasında, resim çalışmalarında ilk günden son güne kadar meydana gelen gelişimin de rahat bir şekilde görülmesidir.

Suluboya defterleri dışında da suluboya kağıdı kullanılmaktadır. Bunun dışında tek resim kâğıdı olarak, blok veya rulo halinde de satılabiliyor. En pratik kullanımlar arasında olan spiralli defter görünümde olan kağıtlarla sıklıkla kullanılabiliyor. Genel olarak suluboya kağıdı resim defterlerinden farklı şekilde ayrı resim kağıtlarından oluşur. Bu kağıtlar sadece sulu boya için tasarlanan çevre dostu kağıtlardır.

Suluboya resim çalışmaları için kullanılan birçok farklı resim kağıtları mevcuttur. Eskiz ve çizim çalışma kağıtlarından tamamen farklı şekilde suluboya kağıdı sulu boyaların yüzeyde kalmasını ve kurumasını sağlayan niteliğe sahip olmaktadır. Böylelikle renk pigmentleri, kâğıt üzerinde kalacak ve parlak görünümünü de koruyacaktır. Suluboya kağıtlarının kalite standardı olarak yüksek bir kullanıcı oranına bağlı olmaktadır.

Suluboya Kağıdı Fiyatı

Suluboya kağıdı fiyatları çeşitli faktörlere bağlı şekilde farklılık gösterir. Özellikle sulu boya defterlerinin kalite özellikleri, sayfa sayısı, boyutu, sayfa sayısı ve markası da fiyatları belirleyen en önemli faktörler arasındadır. Bunun dışında suluboya kağıdının da en önemli özelliği, resim kağıtlarının kalın olma özelliğidir. Kalın sayfalara sahip suluboya resim defterleri, normal resim defterlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Bunun nedeni ise kâğıdın kalitesinde kullanılan malzeme miktarından dolayı olmaktadır. Her bütçeye hitap eden ekonomik suluboya kağıdı ise profesyonel anlamda kullanılabilir ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde üretilir.

Suluboya kâğıdı ürünleri hem başlangıç seviyesindekiler hem de profesyoneller açısından her yere resim zevkini taşır. Yüksek kâğıt seviyesinde olan suluboya kağıdı resim tekniğinde dayanıklı ve kalıcı eserleri bırakmak ve resim deneyimini mükemmel hale getirmek açısından oldukça önemlidir. Kâğıdın kalitesi, dokusu, su tutma kalitesi ve ağırlığı da kâğıdın temel karakterini belirleyen özellikler arasındadır. Suluboya kağıdı fiyatları ise yine tüm bu faktörler göz önüne alınarak belirlenmekte ve kullanıcılara avantajlı özellikleriyle sunulmaktadır.

Suluboya Kağıdı Nasıl Seçilmeli?

Suluboya kağıdı tercih edilirken çeşitli özelliklere göre değişebilmektedir. Örnek olarak kağıtların ağırlığı önemlidir ancak tamamen kâğıdın ağır olması da onu kaliteli yapmamaktadır. Suluboya uygulaması, her yaştan uygulanması oldukça keyifli çalışmalar arasında yer alıyor. Bu noktada seçilen boya kadar kâğıt özelliğine de dikkat edilmelidir. Yani kağıtlarınız suluboya için uygun değil ise boyanız ne kadar kaliteli olursa olsun istenilen renk tonunu ve sonucunu da ortaya çıkaramama durumunuz vardır. Suluboya kağıdı nasıl seçilmeli genel olarak bakarsak şu özellikleri sayabiliriz:

  • Öncelik mutlaka doğru ebadı belirlemektir, çünkü yapılması planlanan çalışma, ebadının da büyümesine ve küçülmesine yardımcı olur. Örnek olarak suluboya ile manzara çalışmaları yapacaksanız, dik bir kâğıttan ziyade yatık olmasına önem vermeniz gereklidir.
  • Suluboya çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri suluboya kağıdı kalınlığıdır. İdeal ölçü ve ağırlıktır genel olarak 300 gram olmaktadır ancak bunun dışında farklı kalınlık ölçüleri de mevcuttur.
  • Suluboya kağıdı içeriği, suluboya için kullanılan kağıtların en önemli özelliğidir. Kağıtlar içerisinde genel olarak pamuk vardır ve en iyi kağıtlar tamamen pamuk içeriklilerdir.
  • Suluboya kağıdı farklı şekillerde üretildiğinden dolayı sahip olduğu yüzeyler farklılık göstermektedir ve genel olarak üç tip farklı kâğıt mevcuttur. Pürüzsüz kağıtlar, pürüzlü olan kağıtlar gibi özelliklerden söz edilebilir.

Sonuç olarak suluboya kağıdı, kalıcı ve dayanıklı eser üretimi ve resim deneyimini de mükemmel hale getirmek açısından önemli bir konusudur. Suluboya kağıdının dokusu, kaliteli, su tutabilme özelliği ve ağırlığı da iyi bir kâğıdın temel karakterini belirler. Kaliteli kağıtlar, suluboya uygulamasından sonrasında renkleri canlı göstermektedir. Boya tamamen kuruduktan sonra buruşma, kıvrılma ve kırılma yapmayan kâğıt özellikleriyle birlikte mükemmel eserler meydana çıkarılabilir. Güven Sanat, resim kategorisi alanında tüm ihtiyaçlarınızın yanında suluboya kağıdı ve profesyonel kağıtlarının her çeşidini bir arada bulabilirsiniz.