Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Charcoal

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 155 ürün bulunmaktadır.

Charcoal, kömür kalemi olarak da bilinen ve resim yaparken sıklıkla başvurulan bir üründür. Resim çizmekten hoşlanan ve detaylara önem veren kişiler bu tür kalemler ile hayallerindeki çalışmaları yapma şansı elde eder. Kalemin ergonomik kullanımı en titiz çalışmalarda bile başarılı sonuçlar ortaya koyar. Genellikle portre ve karakalem çizimlerinde bu tarz bir kaleme başvurulur. Bu sayede çizimde vurgulanmak ya da geri plana atılmak istenen yerler belirgin hale getirilir. Sayfamızdan geniş ürün seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza özel kalemleri inceleyebilir, uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Charcoal Kalem Nasıl Kullanılır?

Bu kalemlerde kullanım şekline ve alışkanlığa göre birçok çeşit bulunur. Başlangıç aşamasında resim yapan kişilerin sert kalemleri kullanılması gerekir. Çizimi öğrendikçe ve kendinizi geliştirdikçe daha yumuşak uçlu kalemlere geçebilirsiniz. Kalemi kullanırken aşırı bastırmaktan kaçınmanız, hata yaptığınızda daha kolay düzeltmenize yardımcı olur. İnce detaylar için kalemin ucunu sivri hale getirebilirsiniz.

Beyaz Charcoal Kalem Nedir?

Beyaz kalem, resim çalışmalarını daha detaylı ve titiz hale getirir. Resme gölgelendirme yapan ve efekt veren beyaz kömür kalemi, hataları düzeltmek amacıyla tercih edilir. Özellikle portre ve manzara çizimlerinde sıklıkla beyaz kömür kalemine başvurulur.

Bu Tarz Kalemlerin Kullanım Avantajı Nedir?

Kömür kalem çeşitleri, işlevsel kullanım imkânı ortaya koyar. Setler halinde satışa sunulan ürün seçenekler, farklı tonları elde etmenize yardımcı olur. Bu sayede resim çizerken ihtiyaç duyduğunuz tüm tonları çıkarabilirsiniz. Kalemlerin sertlik dereceleri değişiklik gösterir. Kalemin performansını tam olarak ortaya koyabilmesi için kâğıdın da özellikleri önemlidir. Yapılan çalışmaya göre dokulu ya da lifli başta olmak üzere farklı kâğıt seçenekleri kullanılabilir.

Bu Kalemler Kaç Çeşittir?

Bu kalem çeşitleri setler halinde satışa sunulur. Setlerin içinde farklı yapılardan oluşan kalem seçenekleri bulunur. Kalem uçlarının ve özelliklerinin farklı olması çizimlerde elde edilen görünümü etkileyici hale getirir. Kalem uçları ise; yumuşak, orta ve kalın olmak üzere kategorilere ayrılır.

Charcoal Kalem Fiyatları Ne Kadardır?

Kömür kalem fiyatları ürünün adet sayısına göre değişiklik gösterir. Setteki kalem sayısının fazla olması fiyatların artış göstermesine yol açar. Ayrıca kalemin yumuşaklığı ve özellikleri de fiyatlara etki eden faktörler arasında yer alır.