Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Resim Defteri

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 40 ürün bulunmaktadır.

Resim defteri, çizim yapma amacı ile farklı ebatta ve farklı gramajlarda üretilmektedir. Yetişkinlerinde kullanımlarına uygun resim defterleri, bireylerin farklı alanlarında ve farklı biçimlerinde kullanmalarına fayda sağlar. Çocuklar, resim yapmak amacı ile kullanırken yetişkinler yine sanatsal faaliyetleri ve hobileri için kullanabilirler. Pürüzsüz yüzeye sahip resim defterleri, fırçanızın veya kaleminizin rahat bir şekilde kâğıt üzerinden kaymasını sağlar. Resim defteri boyutları, birçok çeşitliliğe sahip olarak 30x40, 24x32, 15,3x25, 25x35, 35,70 gibi gramaja göre ve boyutuna göre sınıflandırılmaktadır.

Tüm bu resim defteri ürünleri, üzerine kara kalem, kuru boya ile farklı çalışmalar yapılabileceği gibi keçeli kalem, farklı sulu boyalar, boya kalemi ve guaj boyalar gibi birçok çeşit boyama yöntemiyle renklendirme işlemini gerçekleştirmek oldukça mümkün bir konudur. Pürüz içermeyen yapılarıyla hem fırça kullanılan işlemler için hem de fırçaların sayfa yüzeyinde daha kolay bir şekilde kullanılmasına yarayan defterler, kolay resim yapabilme gibi deneyimi sizlere sunar. Genel olarak kullanıma uygun resim defteri çeşitleri farklı boya türlerine uygun olarak üretilen çeşitlere sahiptir.

Sonuç olarak ister hobileriniz için ister okul veya iş hayatı kapsamında çizim yapılması gerek duyulan tüm alanlarda kullanımı tercih edilen çizim ve resim defterleri farklı ölçülerde tercih edilmektedir. Kullanılacak alan ve içeriğe göre farklı sayda sayılarıyla ölçüleri değişiklik gösteren resim defteri ürünlerinde 25x35 resim defteri boyutları gibi küçük defterler, 35x50 resim defterleriyle 50x70 gibi büyük ölçülere sahip defterler tercih edilir. Farklı cilt ve kapaklarla tasarlanan defter seçenekleri için tüm defter modellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Defteri Çeşitleri

Resim defteri, okul çağından yetişkinlik dönemine kadar kullanılan ve sanatsal yönleri ortaya çıkarmak için etkili araçlardır. Her öğrenci içinde tüm eğitim hayatı boyunca yanında bulundurularak gereken tüm kırtasiye malzeme ürünleri arasında yer almaktadır. Birçok işlev açısından da kullanım imkânı verilen resim defterleri etkili bir sanat malzemesi görevi görmektedir. Resim defteri çeşitleri ise şu şekildedir:

 • Büyük boy resim defterleri ve orta boy resim defterleri teknik çizim yapılmasına imkân verir.
 • Boyut olarak çeşitli amaçlarda kullanım imkânı sağlayan resim defterleri arasında, sulu boyadan kara kalem çalışmalarına kadar birçok tekniğinde uygulanması adına idealdir.
 • Çeşitli resim teknikleri yapmak açısından uygun olan en iyi resim defteri ürünleri, çeşitli cilt yapıları ile dikkat çeker ve spiralli modeller, kullanışlı modellerdir.
 • Sulu veya guaj boya gibi boyalarla çizim yapılacaksa, resim kağıtlarının emiciliğine dikkat edilmesi gerekir. Bu defter kağıtları diğer kağıtlara göre daha kalın gramajda üretilir.
 • Teknik resim defterleri, mühendislik, mimarlık gibi fakültedeki öğrenciler, profesyonel iş yaşamında olanlar ve akademisyenler tarafından tercih edilmektedir.
 • A3 boyutu defterler, en sık kullanılan defter ürünleri arasındadır. Büyük boyutlara sahip bu defterleri genellikle üniversite düzeyinde eğitimlerde ve profesyonel sanatçılar tarafından tercih edilmektedir.

Sonuç olarak resim defteri çeşitleri birçok modelden oluşmaktadır. Tüm bu modellerde resim defterlerinin kullanım yeri veya kullanım biçimini belirlemektedir. Modellerin birbirlerinden çeşitlilik göstermesini belirleyen en temel kriter ise boyutlarıdır. Resim defteri tercih ederken boy ve gramaj özellikleri göz önüne alınmalıdır.

Resim Defterleri Alırken Kullanım Alanına Dikkat Etmelisiniz

Resim defterleri, okul çağında olan öğrenciler, farklı eğitim gruplarında olan öğrenciler ve farklı ölçüleriyle farklı çizimler için ayrı ayrı tercih edilerek bazı meslek gruplarında görev alan bireylerinde önemli ihtiyaçları arasındadır. Teknik ressamlar, mimarlar gibi meslek gruplarına yönelik resim defteri ürünleri ile beraber hobi olarak çizim yapmak isteyen herkes tercih edebiliyor. Bu nedenle resim defteri satın alırken kullanım alanlarına dikkat etmek gerekir. Resim defterleri genel olarak resim çizmek amacı ile kullanılır fakat resmin niteliğiyle kullanım amacı farklılık gösterdiği için tercih edilen ürünlere de bu yönden bakmak gerekiyor. Resim defteri tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Resim defterleri tercih edilirken kâğıt boyutu, kalınlık ve yaprak sayısı gibi detayları göz önüne alabilirsiniz.
 • Kâğıt kalınlığı yüksek resim defteri boyutu önemli olmadan, kara kalem çalışmalarından ziyade sulu ve guaj boya çalışmaları için tercih edilmektedir.
 • Milimetrik özelliğe sahip resim defterleri için teknik resim defterleri tercih edilmektedir.
 • Sulu boya defterleri olmaktadır. Tamamen sulu boya için özel olarak üretilen defterler, hafif dokulu sayfa sayısıyla boyamaya elverişlidir.
 • Spiralli defterler yatay ve dikey olarak çeşitlendirilir ve kapak yapısı sert olan defterler tercih edilerek çalışmalarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Resim defterleri farklı boya malzemeleriyle çizim açısından tercih edileceği gibi farklı kategori malzemede ve çizim defteri seçenekleri sizlere sunulmaktadır. Keçeli boya, guaj boya gibi özel boya türlerine uygun ürünlerde ihtiyaçlara göre şekillenmektedir. Teknik resim aktiviteleri açısından kullanılan teknik resim defterleri, öğrenci ihtiyaçlarına göre farklılaşabilmektedir. Resim çizebilmek, tasarım yeteneği durumuna direkt olarak katkı sağlar.

Resim Defteri Fiyatları

Resim defteri fiyatları, yaprak sayısına göre farklılık göstermektedir. Fiyatların farklılık göstermesine neden olan faktörlerde sadece sayfa sayısı değildir. Defterin farklı büyüklüğü de bu fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle çeşitli boyutlarda model ve fiyat farklılığını gözlemek mümkün olur. Tüm bu resim defteri fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi de farklı defter tasarımları olmaktadır. Spiralli şekilde olan bu defterler daha ergonomik tasarım sağlar ve çeşitli şekilde fiyatlara sahiptir. Diğer yandan çeşitli ciltleme teknikleriyle beraber kapakların tasarım özellikleri, bu resim defter fiyatlarını değiştiren faktörlerdir. Profesyonel resim defteriyle günlük kullanım amacı ile üretilen resim defteri fiyatları birbirinden çeşitli olmaktadır.

Güven Sanat üzerinde kırtasiye ürünleri ve diğer hobi ürünlerinde senenin belirli dönemlerinde farklı kampanyalar düzenlenmektedir. Tüm bu kampanya dahilinde satın almak istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilir, çeşitli resim defterleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.