Tuval Seti

Tuval Çeşitleri ve Tuval Setleri

Ressamlar birbirinden farklı boya türleri ile çalışırlar. Her boya türü için kullanılan tuval stili değişir. Elbette sanatçılar belli bir form türüne bağlı kalmak zorunda değildir. Kanvas yüzeylerinde form faktörü boyamanın ve ortaya çıkacak eserin kalitesini etkiler. Bez örtülü boş şablonlar olarak tanımlanabilecek olan tuvaller yağlı boya resim çalışmalarında, fotoğraf ve resim baskılarında, akrilik boya veya guaj boya çalışmalarında kullanılır. Pamuk, keten ve sentetik kumaş formlarında tercih edilebilir. Pamuk son derece emicidir ve zamana karşı da dayanıklıdır. Üstün performans yeteneği ile pamuk tuvaller tarih boyu sanatçıların tercih ettiği bir seçenektir. Keten tuvaller koleksiyoncular için harikadır. Uzun vadeli arşiv özelliğine sahip olan keten tuval profesyonellerin tercihidir. Sentetik tuval kumaşı ise büyük resimler için ideal bir seçimdir. Büyük ölçekli yüzeyleri birleştirmeyi kolaylaştırır. Tuval fiyatlarını kumaş türü, ebatlar ya da form gibi faktörler belirler. Tuvaller ayrıca astarlı ya da doğal olarak tercih edilebilir. Astarlı tuvaller yüzeyi hazırlanmış olarak sunulur. Ham tuvallerde ise boyamaya başlamadan önce astar uygulamak gerekir. Sayfamızdan tüm özgün sanatçıların, amatörlerin, öğrencilerin, hobi olarak resim yapanların, profesyonellerin kullanabileceği kaliteli ve boyama türüne uygun tuvallerine uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Tuval Nedir, Resim Sanatında Tuval Seçimi Neden Önemlidir?

Tuval kelimesi kenevir kelimesinden doğmuştur. Çünkü ilk tuvaller Venedik kenevir yelken bezinden üretilmiştir. Rönesans döneminde ilk kez kullanılmaya başlayan tuvaller yüksek kaliteli ketenden imal ediliyordu. Zaman içinde pamuk ve sentetik kumaşlar da kullanılmaya başlandı. Tarihe adını yazdırmış usta ressamların bu günlere ulaşan resimleri keten tuval üzerine yapılmıştır.  Günümüzde modern teknolojilerle pratik kullanım sunan seçenekler ortaya çıkmıştır. Tuval seçimi işin kendisi kadar önemlidir. Farklı malzemeler, ağırlıklar, ebatlar, dokular ve formlarda sunulan tuval çeşitleri çalışmanın niteliklerine göre tercih edilmelidir. Farklı tasarımlarla sunulan pratik tuval fiyatları ekonomik seçim yapmak isteyenler için uygundur. Yağlı boya için kullanılacak tuvaller ve akrilik boya için kullanılan tuvaller farklı yapıdadır. Tuval seçerken; yapacağınız işin amacına, eser için arzu ettiğiniz görünüme ve işin ne kadar sürmesini istediğinize dikkat etmeni önemlidir. Eserinizin zamana karşı dayanıklı olmasını, istediğiniz görünümü yansıtmasını istiyorsanız tuval seçimine özen göstermelisiniz. İnce detaylı fırça darbeleri ya da kalın detaylı fırça darbeleri için yüzey uygun olmalıdır. Tuval seçerken bakmanız gerekenler ise; dokusu, ağırlığı, astarlaması ve ölçüleridir. Form olarak tercih edebileceğiniz farklı tasarımlar vardır. Modern ve pratik kullanım için oldukça verimli alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Tuval fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de tuvalin formudur. Tuvaller çeşitli şekillerde sunulur; tuval paneller, gerilmiş tuval, tuval pedleri       ve tuval ruloları şeklindedir. Form olarak seçim yaparken üçgen tuval, duble şase tuval, profesyonel tuval, akademik (öğrenci) tuval, pres tuval, yuvarlak tuval ya da elips tuval gibi seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz. Hobi amaçlı resim yapmak için hazır baskılı tuval seçeneklerine bakabilirsiniz. Ekonomik tuval fiyatlarımızla öğrenciler, profesyoneller, hobi amaçlı resim yapmak isteyenler için ideal olanaklar sunuyoruz. Sayfamızdan ihtiyacınız ve bütçenize göre uygun tuval seçeneklerini satın alabilirsiniz.

Resim İçin Doğru Tuval Nasıl Seçilir?

Tuvallerin farklı nitelikleri boyaların farklı niteliklerine değişik tepkiler verir. Tuval seçiminde kullanılacak boya, yapılacak resmin formu, kullanılacak fırça gibi detaylar önemlidir. Öğrenciler ve bütçeyi ekonomik tutmak isteyenler için en ideal seçenek pamuk tuvaldir. Pamuk tuvaller hem ekonomiktir hem de iki kat astarla gayet iyi sonuç verir. Ham kanvaslar yani astarsız olanlar akrilik boya için en iyi seçeneklerdir. Yapılacak resme ve boya türüne göre astarlı ve ham formlar da farklılık gösterir. Boyanın tuval üzerinde nasıl hareket edeceği tuvalin tutarlılığına bağlıdır. Başlangıçta yani resme yeni başlıyorsanız kaliteli ve ekonomik olan tüm seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ağır ve ince tuvalleri zaman içinde karşılaştırabilirsiniz. Kendi fırçanızın ritmini bulabilirsiniz. Sıkı bir dokumaya sahip pamuk tuval fiyat olarak en iyi seçenektir. Tuval seçiminde bazı hususların bilinmesi önemlidir. Ağırlık: Tuval ne kadar ağırsa o kadar kalitelidir. Doku: Kumaşın dokumasıyla belirlenir. Kaba ya da pürüzsüz olabilir. Detayları çok olan incelikli bir resim için pürüzsüz doku tercih edilmelidir. Kırık renkler, post modern çizimler tercih ediyorsanız kaba bir yüzey daha uygun olur. Tuvalin formu: Gerdirilmiş kanvas, kanvas rulolar, panolar ve pedler gibi boyama için kullanabileceğiniz çeşitli kanvas destekleri vardır. Portre veya manzara için en iyi tuval seçimi farklı olacaktır. Portre detaylı ve incelikli boyama teknikleriyle yapılır. Bu nedenle de portre resimlerde, ince taneli dokuya sahip tuvaller kullanılmalıdır. İnce, orta ve kaba taneli tuval yüzeyin dokusunun formunu ifade eder. Orta taneli tuvallerde ekonomik fiyatlarımızı inceleyerek en ideal seçimi yapabilirsiniz.

Geniş Ürün Seçenekleri Ve En Uygun Tuval Fiyatları

Tuvallerin fiyatları çok çeşitli unsurlara bağlıdır. Sayfalarımızda yer alan kaliteli ve dokuma açısından yüksek standartlara sahip tuvaller profesyonel kullanıma uygundur. Bu tuvaller sizlere uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra indirimli fiyatlarla sunulur. Bu şekilde bütçenizi zorlamadan da kullanım alanınıza göre istediğiniz tuvali güvenle satın alabilirsiniz. Tuval çeşitleri arasında kullanım amacına göre birbirinden farklı tuval seçenekleri de değerlendirilebilir. Öğrenciler akademik tuvalleri sayfamızdan ekonomik fiyatlarla satın alabilir. Profesyonel tuval seçeneklerimiz üstün kalitede çalışma olanağı sunar. Hobi amaçlı resim yapmak isteyenler için çok pratik ve keyifli tuval seçeneklerimiz bulunur. Numaralı tuvallerle istenen resim kolaylıkla tablo haline getirilebilir. Farklı ölçülerde, farklı formlarda, farklı ağırlıklarda tuval seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilir, ekonomik ve kaliteli malzeme almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Pürüzsüz efektler daha ince taneli tuvallerde elde edilir. Sayfamızda geniş ürün seçenekleri ile çok fazla tuval seçeneğine ulaşabilirsiniz. Her zaman uygun tuval fiyatları ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sayılarla kolay boyama ile resim yapmayı kolaylaştıran numaralı tuval çeşitlerimizde farklı setleri değerlendirebilirsiniz. Set içerikleri farklı olmakla beraber temelde numaralı tuvaller tablo üzerindeki sayıları belirtilen renklerde ve şekillerde boyamayı sağlar. Baskılı tuval, fırça seti, referans resmi ve akrilik boya set içeriklerinden biridir. Numaralı tuval fiyatları tuval ebatlarına, referans resme ve ölçülere göre değişir. Paris, Afkan Kızı, Sahildeki Ev, Filler, Daldaki Kuş gibi resim seçenekleri değerlendirilebilir. Bu keyifli setler hediye olarak da mükemmel seçeneklerdir. Ayrıca sayfalarımızda siyah tuvallere de uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Geleneksel olarak tuvaller beyaz renklidir. Beyaz zemin sayesinde şekilde tablolar istenen şekilde biçimlendirilir. Modern ve post modern sanatsal çalışmalarda ise siyah tuvaller kullanılır. Siyah tuval sanatçının perspektifini değiştirebilen farklı bir zemin yaratır. Siyah tuvallerin fiyatları da ebat, ölçü ve stile göre farklılık gösterir. Siyah tuval dekoratif olarak da tercih edilen bir seçenektir. Siyah üzerine renkler farklı tasarlanabilir. Ekonomik fiyatlı siyah tuval seçeneklerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Modern ve post modern eserler için siyah tuvaller mükemmel seçimdir.

Profesyonel Tuval Özellikleri Nelerdir?

Akrilik ve yağlı boya çalışmaları için uygun olan profesyonel tuvallerimiz %100 pamuktan üretilir. Çift astarlama yapılmış olarak sunulur.  Orta taneli dokusuyla kaliteli kumaş formuna sahiptir. Profesyonel tuval fiyatları ölçülere göre değişir. 20x30 cm, 30x40 cm, 35x50 cm, 50x70 cm, 70x100 cm gibi farklı ölçülerde seçenekler bulunur. Ağırlık olarak 370 gram bez ağırlığıyla profesyonel kullanıma hitap eder. Form olarak istenen formda tercih edilebilir. Ekonomik setler halinde sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sanat eserinde kaliteyi garantileyen profesyonel tuval çeşitlerinde dilediğiniz ölçülerde seçenekler sayfamızda yer alır.

Akademik (Öğrenci) Tuval Özellikleri Nelerdir?

Öğrenci tuvali olarak tasarlanan bu stildeki tuvaller, öğrencilerin kolay kullanımına hitap eder. Öğrenci tuvallerinde ebat seçenekleri ise şu şekildedir; 25x35 cm, 18x24 cm, 30x40 cm, 35x50 cm, 40x40 cm, 50x50 cm, 40x50 cm, 40x60 cm, 50x70 cm, 60x80 cm. Dokusuyla öğrencilerin çalışmalarını kolaylaştıran kaliteli öğürenci tuval fiyatları ekonomik seçeneklerle sunulur. %100 pamuktan imal edilen öğrenci tuvallerimiz farklı ödev ve çalışmalar için uygun ebatlarda tercih edilebilir. Akrilik ve yağlı boya çalışmalarında kullanılabilir.

Pres Tuval Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Yağlı boya, yağlı pastel, guaj, akrilik ve karışık teknik çalışmaları için kullanılabilen pres tuval çeşitlerimiz ince ve hafif yapıya sahiptir. Kaliteli kanvas kumaştan üretilen pres tuvaller hem amatör hem de profesyoneller için uygundur. Baskı tuval olarak da adlandırılan pres tuvaller pratik şekilde istenen resmin tuval üzerine yapılmasını sağlar. İstenen tablo için tuval üzerine baskı yapılır. Ve kolaylıkla istenen boyayla resim tamamlanabilir. Pres tuval fiyatları ebat ve ölçülere göre değişir. Ekonomik pres tuvalleri sayfamızdan inceleyebilir, dilediğiniz tasarımdaki baskıyı tuvalinizin üzerine yaptırabilirsiniz. Resim yapmanın en pratik ve keyifli yolunu sunan pres tuvallerde ekonomik fiyat olanaklarını bizimle yaşayabilirsiniz.

Desenli Tuval Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Desenli tuval setleri farklı temalarda hazırlanır. Ve setler içersinde boyama için gerekli her şey bulunur. Örneğin, Mandala Boyama Setinde 32x32 cm üzeri desenli kompozit tuval ve 12 adet keçeli kalem bulunur. Desenli tuval fiyatları da ölçülere, desen tasarımına ve set içeriğine göre değişir. Bisiklet, kelebek, papağan, manzara, portre gibi desenler tercih edilebilir. Bu tuval çeşitleri hediye olarak çok güzel seçeneklerdir. Sanatsal bir hediye vermek için dilediğiniz desenli tuvali tercih edebilirsiniz.

Geometrik Tuval Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Farklı formlarda tuval seçenekleri sunan geometrik tuvallerde elips, üçgen, daire, altıgen gibi alternatif formlar tercih edilebilir. Dekoratif tuval arıyorsanız özellikle bu kategoriden tuval seçeneklerine bakabilirsiniz. Geometrik tuval fiyatları form ve ebatlara göre değişir. Ekonomik fiyatlı geometrik tuvalleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Klasik tablo şekli yerine farklı şekillerde tablolar tasarlayabilirsiniz.