Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Rulo Kalemlik

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 29 ürün bulunmaktadır.

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte hayatın her alanında farklı ürünleri ve var olan ürünlerin yenilikçi tasarım alternatiflerini görmek mümkün olurken, bu ürünler hem fonksiyonellik hem de tarz yönünden göz doldurucu bir noktaya gelmektedir. Bu özel tasarım ürünlerden biri olan rulo kalemlik modelleri ise ofis ortamından okullara, evde bireysel kullanımdan resmi büro işlerine kadar pek çok alanda kullanıcısına pratiklik kadar şıklık da kazandırıyor. Her geçen gün daha çok kişide gördüğümüz ve her yaş grubuna uygun modellerle farklı zevklere ya da ihtiyaçlara hitap etmeyi başaran bu ürünler, işlevsel özellikleriyle gördüğü talebi katlamaya devam ediyor. Siz de ihtiyacınız olan tüm malzemeleri en estetik ve en pratik şekilde taşımak için rulo kalemlik modellerini incelemekte geç kalmayın deriz.

Rulo Kalemlik Ne İşe Yarıyor?

Farklı renk veya desenlere sahip kumaşların sade bir tasarım eşliğinde katlanarak rulo formunu almasıyla dizayn edilen rulo kalemlik çeşitleri, çalışma masalarında gördüğümüz bez kalemlikler olarak da biliniyor. Bu rulo formu sayesinde kompakt bir taşıma mekanizması sunan kalemlikler hem rengarenk görünümleri hem de farklı ürünleri ideal bölmeleriyle bir araya getirmesiyle çok seviliyor. Son derece şık bir görünüme sahip olan bu ürünler hem gençlerin hem de gençlik enerjisiyle motive olmak isteyenlerin favorileri arasına giriyor. Şık tasarımlarıyla dikkat çekiciliğini katlayan bu modern ve sade ürünler, özellikle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Masasındaki veya çantasının içindeki farklı yazı veya çizim malzemelerini organize şekilde kullanmak isteyenlere toplayıcı özelliği ile yardımcı olan rulo kalemlikler, böylece yalnızca şıklığı ile değil, işlevselliğiyle de öne çıkıyor. Sunduğu derli toplu kullanım imkanıyla kullanıcılarının gündelik yaşamlarındaki en iyi asistanlarından biri haline gelen bu kalemler, ayrıca kolay açılıp kapanma gibi pratikliği arttıran detaylara da sahip olabiliyor.

Taleplere ve gereksinimlere yanıt vermek için pek çok modeli bulunan rulo kalemlikler, hali hazırda bir düzene veya az malzemeye sahip olanların bile ilgisini çekiyor. Masalarında şık bir dekor oluşturmak isteyenlerin veya kendi tarzını yansıtmaya çalışanların da severek kullandığı rulo kalemlik modelleri ile gündelik işler artık daha keyifli ve eğlenceli bir hale geliyor.

Sevilen Rulo Kalemlik Avantajları

Rulo kalemlikleri incelemeden önce bu ürünlerin avantajlarına hakim olmak ve bu ürünlerin neden bu kadar çok sevildiğini anlayarak özelliklerden iyi şekilde faydalanmak mümkündür. Kalemlikler farklı kullanıcıların farklı resim sayıda resim ekipmanına ihtiyaç duymasından yola çıkılarak farklı ebatlar ve bölme sayılarıyla tasarlanır. Bu sayede kişiselleştirilmiş seçimler doğrultusunda ideal ürünü bulmak mümkün hale gelir.

İster mesleki ister sanatsal amaçlı olsun, hem profesyonel hem hobiye yönelik çizimler yapanlar için tüm kalemlerini ve resim malzemelerini düzenli şekilde kullanmak önemlidir. Özellikle kalemlerini gün içinde yanında taşımak isteyenler, sık seyahat edenler veya çok sayıda malzeme kullandığı için düzen konusunda zorluk yaşayanlar için kalemlikler son derece kurtarıcı ürünlerdir. Kalemlerin karbon uçları veya mürekkepleri temas ettiği çanta yüzeyine zarar verebilir. Ancak kalemlikler bu sorunların önüne geçerek malzemelerin en etkileyici ve en düzenli şekilde taşınmasına yardımcı olur.

Özenerek alınan ve büyük dikkatle kullanılan resim malzemeleri ile kalemlerin en güvenilir şekilde korunması herkes için önemlidir. Malzemelerinin zarar görmesinden endişe eden ve bu nedenle gündelik yaşamda onları yanında taşırken çekinenler, rulo kalemlik ile bu kaygılarına son verebilir. Tüm malzemeler için farklı boyut ve sayıda bölmelere sahip olan bu ürünler kolayca rulo halini alabilen esnek formuyla kalemlerin güven içinde taşınmasına imkan sağlar.

Rengarenk Rulo Kalemlik Modelleri

Tarzınız ister sportif ister klasik bir çizgide olsun, her durumda kendinize uygun bir kalemlik modeli bulmanız mümkün oluyor. Çünkü farklı renkleriyle dekorasyona veya kombinlere canlılık katan bu özgün tasarımlı ürünlerde birbirinden ilgi çekici ve benzersiz model seçenekleri bulunuyor. Bu şıklığa ve pratikliğe aynı anda kolayca sahip olmak içinse tek yapmanız gereken zevkinize hitap eden modelleri incelemek ve ürünlerimize tıklamak oluyor.

Tereddüt etmeden ve kalitesine güvenerek alabileceğiniz tüm bu ürünlerde, tercihiniz ne yönde olursa olsun, temizliğin oldukça kolay olduğunu da eklemek gerekiyor. Pratikliğini sadece kullanım değil, bakım anında da gösteren bu ürünler çok yönlü avantajlarıyla herkesin sahip olması gereken tasarımlar arasında yer alıyor.

Modelleri tarzınıza göre seçerken hem renk hem malzeme yönünden farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Daha havalı ve klas bir görünüm için siyah ya da kahverengi deriden imal edilen kalemliklerle kendinizi özel hissedebilirsiniz. Suni deri kullanılan ve bölmelerin yer aldığı iç tarafta kumaş astar bulunan bu kalemlikleri, ön kısmında yer alan ve çıtçıtla sabitlenen ince kemer eklentisi sayesinde kolayca yeniden rulo haline getirebilir, malzemeleri güvenli şekilde taşıyabilirsiniz. Unisex kullanım avantajına sahip bu ürünler sayesinde derinin kendine özgü dokusunu hayatın farklı alanlarında kullanmanın keyfine varabilirsiniz.

Rulo kalemlik modellerinde yine derinin kullanıldığı, ancak canlı renklerin odak noktasında olduğu farklı seçenekler de mevcut. Çizim, resim ve yazı işlerinizin tamamına renkleriyle enerji ve canlılık katan bu modellerde ise bezden dikilen ana gövdenin deri kenarlıklarla korunduğunu görebilirsiniz. Suni derinin sağlamlığından ve şık görünümünden kenar kısımlarda faydalanılan bu modeller sayesinde en sevdiğiniz renkleri her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Mor veya neon sarı gibi son derece ilgi çekici ve parlak renk alternatiflerine sahip modellerde dilerseniz dinamik ve sanatsal desenleri de bulabilirsiniz. Bback gibi suni deri kalemlikler üzerinde ünlü ressamların şaheserlerini desen olarak kullanan markaları takip edebilir, böylece sanata olan sevginizin çalışmalarınızın yanı sıra kullandığınız ürünlerle de gösterebilirsiniz. Bu modellerin dış katmanında başlayıp iç yüzeyinde devam eden tablolarla resme dair motivasyonunuzu arttırabilir, kendinize esin kaynağı bulabilirsiniz.

Kullanışlı Rulo Kalemlik Tasarımları

Tasarımları birbirinden ayırmada en önemli kriterlerden biri olan bölme sayısı, kullandığınız kalem, tebeşir, silgi veya fırça sayısına göre seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. İç kısımda yer alan ve kalemlerin yerleştirildiği bölme sayısı arttıkça, rulo kalemliğin açılmış halinin uzunluğu da artıyor. Böylece ne kadar çok malzemeyi bir arada taşımak isterseniz isteyin pratik ve kompakt yapı avantajlarını korumaya devam eder.

Tasarımların kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda hem görünüm hem boyut hem bölme sayısı hem de materyal bakımından geniş bir çeşitlilik sunması, herkesin ideal ürünü bulabilmesini destekler. Daha az malzemeyle çalışan ve özellikle eskiz ya da teknik resim odaklı çalışmalarda bulunanlar için az sayıdaki bölmeye sahip, tek renk tasarımlar yeterli olabilir. Çalışmalarını tamamen sanatsal odaklı ortaya koyan, yaratıcı ve üretken kullanıcılar içinse rengarenk desenlere sahip olmanın yanında bölme sayısı arttırılmış tasarımlar ideal olabilir. Bu noktada farklı tasarımlar arasından karar verirken hem ihtiyaçlarınızı hem de tarzınızı belirlemeniz ve zevklerinizi yansıtmanın yanında size pratiklik kazandıracak olan ürünlere yönelmeniz gerekir.

Rulo kalemlikleri kullanışlı kılan bir diğer özellikleri ise iç kısmında yer alan bölmelerin farklı şekillerde görülebilmesidir. Lastikli kalem sabitleyicilerin yan yana sıralandığı ve sağlam dikişlerle sabitlendiği rulo kalemlik tasarımları, ayrıca fermuarla korunan ek bölmelere sahiptir. Yine dikişle sabitlenen ağzı açık küçük bölmeler ise silgi gibi taşırken düşmesinden endişe ettiğimiz resim malzemelerinin kolay taşınmasını sağlayabilir.

Bölmelerin esnek ve kolay ulaşabilir yapısı sayesinde çizim yapılacak masa gibi zeminler üzerine ruloyu açabilir, tüm ekipmanınızı elinizin altında bulundurabilirsiniz. Çizim sırasında malzemelerinizin hem göz önünde kolayca ele alınabilir bir düzende hem de farklı renk seçenekleriyle yan yana olması daha seri çizim yapmanıza imkan tanır. Bu pratiklik hem derslerde hem ofis ortamında hem de eğlenceli hobilerde kullanıcısına önemli avantajlar sağlar.

Rulo Kalemlik Kullanım Alanları

Rulo kalemlikler aslında kırtasiye malzemeleri ve resim ürünleri dünyasında eski bir geçmişe sahip olsa da pek çok kişinin henüz yeni tanıştığı ürünlerden biridir. Bu ürünlerin resim veya çizimleri ne kadar pratikleştirdiğini ve mekandan bağımsız çalışmayı ne kadar kolaylaştırdığını keşfedenler, rulo kalemlik modellerinden vazgeçemeyebilir.

Güzel sanatlarda öğrenim görmekte olan öğrenciler için hem karakalem ve eskiz hem de resim ve boyama kalemlerini her zaman yanında bulundurmak oldukça önemlidir. Ayrıca bu çalışmalarında silgi gibi temel malzemelere de ihtiyaç duyan öğrenciler, çok bölmeli olduğu kadar pratik şekilde taşınan koruyucu ekipmanlara ihtiyaç duymaktadır. Rulo kalemlikler sayesinde tüm resim malzemelerini yanında taşıyan ve kullanım sırasında dağıtmadan, organize şekilde kullanabilen öğrencilerin işleri bir hayli kolaylaşır. Masaya açtıkları anda kalemliğin içindeki tüm renk seçeneklerini açıkça gören ve bu sayede seri şekilde çizim yapabilen öğrenciler yaratıcılığını göstermede çok daha başarılı olacaktır.

Rulo kalemlik kullanımının avantajlarından faydalananlar, elbette yalnızca öğrencilerle sınırlı kalmaz. Ofis çalışanlarına da büyük kolaylık sağlayan bu ürünler, suni derinin kullanıldığı versiyonlarla ofis ortamında şık bir profil çizmeye de yardımcı olur. Mimar veya mühendis olarak teknik çizimler yapan, projelerinde birden fazla derecede kalem ihtiyaç duyan ofis çalışanları, elinin altındaki tüm kalemleri bu kalemliklerle kolayca düzenleyebilir. Organize olma konusunda kalemliklerden faydalanan ofis elemanları, kalemlerini dağılma, kırılma, bulaşma gibi olumsuzluklar olmadan çantasında da kolayca taşıyabilir.

Rulo Kalemlik Markaları

Seçkin markalar tarafından ressam ve çizerlerin kendine özgü ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan pek çok kalemlik modelini bir arada görebilirsiniz. Bu kalemlikler arasından doğru kararı vermek başlangıçta zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Çünkü her markanın karakteristik bir tasarım çizgisi ve üretimde sık kullanıldığı malzemeler vardır. Markaların tasarım anlayışına hakim olmak, modellerin avantaj ve dezavantajlarını bilmek, kendi kriterlerinize göre filtreleme yaparak ideal ürünü bulmanızı sağlayacaktır.

Bback gibi renkli tasarımlarıyla yaratıcılığını ortaya koyan markalar, suni derinin merkezde olduğu farklı modellerde hem canlı renklere hem de ünlü ressamların dünyaca bilinen tablolarının desen formuna yer verir. Böylece daha dinamik bir görünümden ya da dikkat çekici modellerden hoşlananlar için markanın ürettiği dizaynlar ideal hale gelir.

Cambridge ise daha sportif ve yumuşak hatlara sahip kalemlikleriyle öne çıkan bir diğer yüksek kalite markadır. Markanın resim malzemeleri ve yardımcı ekipmanlar konusundaki deneyimi, ürünlerinin yenilikçi ve modern görünümüne yansır. Yine bu marka da bez kalemlikleri odağına alarak çok çeşitli renkler sunmaktadır.

Staedtler markası ise kalem üretimi konusundaki profesyonelliğini kalemlik modellerine de yansıtan bir diğer isimdir. Marka 48 farklı kalemi ve mürekkep rengi seçeneğini bir arada taşımanıza imkan sağlayan ürünleriyle öne çıkar. Siyah rengi asaletinden faydalanılan modelleriyle çok sevilen Staedtler marka kalemlikler, markanın kendi kalemlerini set olarak alanlar tarafından kolay taşıma rahatlığı için sıkça tercih edilir.

Farklı ihtiyaçlara yanıt oluşturan ve her biri kendi dizayn anlayışı çerçevesinde kaliteli ürünler ortaya koyan pek çok marka, sizleri yüksek kalite malzemelerden üretilen, dayanıklı tasarımlarıyla sayfalarımızda beklemektedir. Siz de rulo kalemlik ihtiyaçlarınızda farklı markaların öne çıkan modellerini inceleyerek en çok sevdiğiniz ya da en kullanışlı bulduğunuz modeli güvenle tercih edebilirsiniz.

Rulo Kalemlik Fiyatları

Tercih edilen rulo kalemlik markasına ve modellerine göre sizleri geniş bir fiyat aralığı beklemektedir. Bu durumda kalemliklerin dizaynında kullanılan malzeme cinsi, bu malzemenin kalitesi veya ürünün içindeki bölme sayısı fiyatı etkileyen unsurlar içinde akla ilk gelenlerdir. Doğru ürünü bulmak gibi bütçeyi korumak da önemli olduğundan, bu ürünlerde kaliteyi fiyat avantajıyla birleştiren marka ve modelleri tercih etmek gerekir.

Rulo kalemlik tasarımları bez veya suniden deriden imal edilebileceği gibi, 48 bölmeli yapı gibi çok büyük setleri dahi koruyabilecek özellikte olabilir. Bu durumda alışverişlerinizde görsel açıdan size hitap eden ürünler kadar işlevleriyle de sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan ürünleri bulmak önemlidir. Büyük setlere sahipseniz ekonomik olması için daha küçük kalemlikler almak uzun vadede işinizi görmeyeceği için yeni bir kalemlik seçmek zorunda kalmanıza neden olabilir. Ancak az sayıda kaleme sahipseniz fazlaca kalemlik bölmesi tercih etmek de gereksiz harcamaya neden olabilir.

Kaç malzemeyle ve nasıl bir düzenle çizim ya da boyama yaptığınızı düşünerek ideal modeli bulmanız mümkündür. Tüm rulo kalemliklerde kalitesiyle güvenilir, tasarımıyla pratik ve görselliğiyle şık seçenekleri en uygun fiyata bulmak içinse seçkin markalardan temin ettiğimiz dayanıklı modelleri incelemeniz yeterlidir. Bu ürünlerin öğrenciler tarafından da sıkça tercih edileceği düşünülerek belirlenen öğrenci dostu fiyatlar için rulo kalemliklerimizi hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

  • Rulo kalemliklerde bölme sayısı seçenekleri nelerdir?

Deneyim düzeyine ya da çalışma alanına göre resim sırasında kullanılan malzeme sayısı da değişkenlik gösterir. Özellikle farklı yumuşaklık derecelerine sahip ya da farklı renklerde kalemlerinizin tamamını bir arada yanınızda taşımanız gereken durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda kullandığınız kalem sayısını düşünerek alabileceğiniz farklı büyüklüklerde kalemlikleri inceleyebilirsiniz. Markalar, genellikle 24’lü ve 36’lı modellere odaklansa da daha farklı bölme sayısına sahip ürünler de bulabilirsiniz.

  • Rulo kalemlikler kurşun kalemleri de koruyor mu?

Kapaklı bir tasarımı olmadığı ve uç kısmı her zaman açıkta kaldığı için, kurşun kalemlerin rulo yapıda kalemliklerle kullanılıp kullanılamayacağı tereddüt oluşturabilir. Ancak bu kalemlikler farklı derecelere sahip kurşun kalemlerin de bir arada taşınması için standart şekilde, ideal en ve boy ölçüleriyle üretilir. Haliyle kalemleriniz hangi kategoriye ait olursa olsun rulo kalemlikleri dilediğiniz gibi inceleyerek güvenle alabilirsiniz.

  • Rulo kalemliklerde deri mi bez mi tercih edilmelidir?

Her koşulda kolay kullanım ve kolay temizleme avantajlarıyla öne çıkan rulo kalemliklerde, deri veya bez tasarımlar arasında kalabilirsiniz. Bezin rengarenk ve ünlü tablolardan ilham alınan desenlerle hareketlendirilen seçeneklerini sevebilir veya belki de derinin klasik şıklığından hoşlanabilirsiniz. Bu durumda sevdiğiniz materyal dokusuna ve görünümüne öncelik verebilirsiniz.

  • Rulo kalemlikler sadece kalemleri saklamak için midir?

Bazı modellerde kalemleri kolayca yerleştirip çıkarabileceğiniz lastikler yan yana dizilirken, bazı modellerde fermuarlı bölmeler veya iç astara gizlenen cepler bulunur. Bu farklı cep seçenekleri silgi, kalemtıraş gibi diğer resim malzemelerini de beraberinizde taşımanıza olanak tanır.

  • Rulo kalemliklerin kalemlik çantasından farkı nedir?

Kalemleri güvenle taşımak için koruyucu dış yapıya ve sabitleyici lastik bölmelere sahip olan rulo kalemlikler, kullanım amacı ve genel yapı yönünden kalem çantaları ile benzer özellikler gösterir. Bu kalemliklerin hem bez hem deri versiyonları, ürünün adı üzerinde, yuvarlanarak rulo haline getirilebilir. Kalem çantaları ise daha keskin hatlara ve belirgin çerçevelere sahiptir. Çantaların da bez versiyonları bulunmakla birlikte bu ürünler sabit bir forma sahiptir ve elde taşımak için askısı bulunabilir. Yani, yine farklı bölme sayısına sahip olan kalem çantaları, rulo gibi bükülemez ve katlanamaz.

  • Rulo kalemlikler tüm çizim ve resim kalemleri için kullanılabilir mi?

Bölme sayıları gibi bölme hacimleri de çeşitli olan kalemlikler içerisinde farklı kalemlere yönelik sabitleyici lastikler bulunmaktadır. Ayrıca bu lastik bölmelerin esnek yapısı sayesinde kalem kalınlığı ya da şekli ne olursa olsun güvenli koruma sağlanacaktır.

"