Türkiye'nin her yerine 750 TL ve üzeri kargo bedava!
Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Maket Ev

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 162 ürün bulunmaktadır.

Maket Ev

Günümüzde aldığı haliyle son derece çağdaş işler ortaya konmasına yardımcı olsa da oldukça eski bir geçmişi olan ve bazıları için bir tutku halini alan maket ev yapımı, inşaat ve mimari sektörlerinin de reklamcılık adına olmazsa olmaz gereklerinden biridir. Renkli süslemeler ve kaplamalar ile aslına uygun ev tanıtımına yardımcı olan veya tek materyalin farklı boyutlarda kesilmesiyle hobi amaçlı üretilebilen maket ev yapımı için tüm ihtiyaçlarınız ise Güven Sanat garantisiyle online olarak karşınızdadır.

Maket Ev Modelleri

Bir tür yapboz olarak düşünebileceğimiz maket ev yapımında nasıl bir amaca sahip olduğunuza göre kullanacağınız malzemeler, haliyle ortaya çıkacak model de değişir. Esas olan bir maket ev yapımı için deneyimleriniz doğrultusunda olabildiğince detaycı davranmak, bir evin ne kadar çok detaya sahip olursa o denli orijinal görüneceğini unutmamaktır. Buradan yola çıkarak maket modellerinin sınırsız çeşitliliğe sahip olabileceği anlaşılmakta, ister tek renk ve dokuda bir malzemeden maketleri inşa etmenin ister rengarenk süsleme malzemelerini bir araya getirerek son derece gerçekçi mimariler oluşturmanın mümkün olduğu görülmektedir.

Ahşap maketler geleneksel anlamda en sık karşılaştığımız ve özellikle de hobi amacıyla maket inşa edenlerin favorileri arasında sayabileceğimiz modellerden olmakta, ancak bu ahşapları orijinal renginde bırakmak mümkün olduğu gibi özgünleştirmek için boyalardan yardım alarak çeşitliliği arttırmak da mümkün olmaktadır.

Söz konusu ticari veya endüstriyel amaçlı ev maketlerine geldiğinde ahşap yerine karton veya sünger gibi daha kolay şekillendirilebilir veya taşınabilir malzemeler temel alınmakta, ancak yine detaylarda ahşaptan üretilen küp, boncuk veya çıtalar kullanılabilmektedir. Evin genel görünümüne gerçekçilik katmak isterken kullanabileceğiniz farklı renk ve dokularda kaplama malzemeleri ise çim gibi dış çevreye ait detaylar eklemenize olanak sağlamakta, kullandığınız zeminin genişliğine bağlı olarak bu malzemelerden de temin etmeniz önerilmektedir.

Maket Ev Yapımına Dair İpuçları

Profesyonel bir maket yapımında altın kural, önceden iyi düşünülmüş ve planlanmış bir dizayn oluşturmaktır. Maketini oluşturmak istediğiniz yapının orijinal boyutu veya şekli ne olursa olsun takip edeceğiniz adımları iyi belirlemeniz, bu planlamaya ve adımlamaya sadık kalmanız gerekmektedir.

Sonrasında ihtiyacınız olabilecek maket ev malzemeleri konusunu iyice düşünmeniz gerekmekte, kartondan suntaya pek çok seçeneğiniz olduğunu unutmadan hayalinizi gerçeğe dönüştürecek malzemelere özgürce karar vermeniz gerekmektedir. Yaratıcılığınızı gösterecek olan malzeme seçimi adımında önce kağıt üzerinde bir çizim yaparak tahmin yürütebilir ve gerekli gördüğünüz malzemelerden bir liste oluşturarak bu üç boyutlu yapbozu kolaylaştırabilirsiniz.

Güven Sanat tarafından her biri özenle seçilen ev maketi malzemeleri arasından siz de kendi hayalinizdeki dizayna en uygun olanları seçebilir, hatta ürün çeşitliliği sayesinde aklınıza gelmeyen materyalleri dahi tasarımınıza ekleyerek zenginlik katabilirsiniz.