Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Maket Kartonu

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Maket Kartonu

Hobi veya el işi dendiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan maket kendi içinde pek çok alt dala ayrılan ve son derece elit bir çalışmadır. Elbette pek çok alt dalının olması kendine özgü pek çok temel veya özgün materyalin de alınmasını gerektirmektedir. Özellikle karton kullanımı hem zemin veya yüzey kaplamada hem temel yapıyı yani iskeleti oluşturmada kullanılabilir olmasıyla bulunması şart malzemelerden sayılmaktadır.

Siz de tasarımlarınızda hemen her yüzey veya alanda kullanabileceğiniz maket kartonu çeşitleri için kalınlıktan renge pek çok konuda farklı çeşitleri sunan Güven Sanat kataloğuna göz atabilirsiniz.

Maket Kartonu Ne İşe Yarar?

Maketleri inşa ederken kalın ve dayanıklı malzemeler kullanabilir, ancak bunları kaplamak veya istediğiniz rengi vererek daha gerçekçi görünmesini sağlamak için daha hafif malzemelerle kaplamak isteyebilirsiniz. Bir diğer seçenekte de kolay kesilebilir ve şekillendirilebilir malzemelerle maketlerinize detaylar eklemek isteyebilirsiniz. Her durumda maket yapımında en sık kullanılan malzemeler arasında sayabileceğimiz kartonlar, sunduğu renk ve kalınlık alternatifleriyle işlerinizi çok daha şık ve başarılı kılmaktadır.

Ahşap yüzey havası vermek istediğiniz kısımlarda kraft kartonlardan faydalanmanız önerilirken daha pürüzsüz ve temiz bir görünümü olacak kısımlar için beyaz renkte kartondan faydalanabilirsiniz. Ev maketlerinde çatı veya kapı gibi detayları oluştururken ise siyah renkte karton kullanımı ideal olmakta, yani aslında maketin iskeleti kadar üzerindeki parçalar için de kartonlardan sıkça faydalanılmaktadır.

Yalnızca düz bir yüzey elde etmek için değil, çit gibi küçük yapılar eklemek veya taşıt maketlerinde rulo gibi üç boyutlu kısımları oluşturmak için de maket kartonlarının kıvrılabilir, bükülebilir ancak bir o kadar da sağlam olan yapısından faydalanmak gerekebilmektedir. Kartonun ne işe yarayacağı ve ne amaçla kullanılacağı aklınızdaki tasarım tipine ve hangi yapının maketinin inşa edileceğine bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak karton gibi diğer tüm malzemelerde de ihtiyaçlarınızın tamamını Güven Sanat online sayfasından almanız, son derece güvenilir ve konforlu bir seçenektir.

Maket Kartonu Ölçüleri

1 mm veya 2 mm gibi kalınlık ölçülerine sahip olabilen, en boy oranında ise genellikle standart şekilde 50 x 70 cm ölçülerinde olması talep edilen maket kartonu elbette ihtiyaca bağlı olarak daha farklı ölçülerde de bulunabilir.

Tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren Güven Sanat ekibi ise maket malzemelerinde de aynı çeşitlilik ve kalite prensibiyle sizler için kategorisini yenilemekte ve pek çok ölçü seçeneğini sağlamaktadır. Sizlere maketlerinizi yapmadan önce yaratıcılığınızı kullanarak oluşturduğunuz kusursuz dizaynı oluşturmada ihtiyacınız olan maket kartonu ölçüsünü veya malzemesini seçmek, sonrasında en ucuz fiyatlarla alışverişinizi tamamlamak kalır.