Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Çizim Kalemi

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 202 ürün bulunmaktadır.

Farklı çizim stillerinde kullanılan yüzlerce farklı kalem çeşidi vardır. Çizim kalemleri nerede nasıl ne için kullanılacaksa buna göre seçim yapılır. Teknik çizim yapan bir mimar ile kitap kapağı çizimleri yapan bir sanatçının seçimleri farklı olacaktır. Fırça uçlu kalemler genellikle kaligrafi için kullanılır. Aynı zamanda bu kalemler çizime yeni başlayanlar için de idealdir. Genel olarak çizim kalemleri gölgeleme ve doldurma yetenekleriyle diğer kalemlerden ayrılır. İster bir gökdelen planı çizin, ister bir portre ya da bir karikatür çizim kalemine ihtiyacınız olacaktır. 0,03 ila 0,8 mm arasında değişen çizim kalemleri farklı detayları çizmek için tercih edilir. Tek kullanımlık ya da sürdürülebilir kullanım sunan kalem seçenekleri vardır. Mühendis ve mimarlar, teknik ressamlar teknik çizim kalemleri kullanılır. Her alanda kullanılan çizim kalemleri ve uç kalınlıkları farklıdır. Sayfamızda çizim için kullanılacak kalem ürünlerimizde Artline, Artscholar, Pantel, Rotring, Faber Castel, Tombow, Uni Pin, Edding, Sakura Pigma gibi kaliteli markaların çeşitleri mevcuttur. Çizim kalemlerini uygun fiyat seviyeleri ile satın alabilirsiniz.

Çizim Kalemi Tercihinde Öne Çıkan Detaylar Nelerdir?

Farklı çizim tekniklerini uygulayabilmek için farklı çizim kalemi kullanmak gerekir. Fırça uçlu olan kalemlerin yanı sıra kuru boyalar, marker kalemler ve rapido tarzındaki kalemler genel olarak çizim tekniklerini karşılayan kalem seçenekleridir. Fırça uçlu kalemler su bazlı, mürekkepli ya da akrilik boyalı olabilir. Yapılacak çalışmaya göre mürekkep türü belirlenebilir. Aynı zamanda uç olarak yuvarlak uç, kesik ya da düz uç tercih edilebilir. Siyah ya da renkli kalemler kullanılabilir. Marker kalemler grafik sanatçıları, karikatüristler tarafından sıklıkla kullanılan suya dayanıklı, ışığa dayanıklı ve kalıcı kalemlerdir. Geniş alanlarda çalışmaya uyun bir kalem çeşididir. Rapido kalemler ise en çok tercih edilen çizim kalemleridir. Teknik çizim kalemleri olarak da bilinen bu kalemler mürekkep kartuşu değiştirilebilen rapidograph ve doldurma şeklinde kullanılan isograph olarak ikiye ayrılır. Mühendisler ve mimarlar tarafından sıklıkla kullanılan rapido çizim kalemleri güzel sanatlar için de uygundur. Rapido kalemlerin mürekkepleri hızlı kurur, su geçirmez ve leke tutmaz. Tek kullanımlık ya da uzun süreli kullanım olarak tercih yapılabilir. Farklı şekildeki uç kalınlıklarıyla da farklı çizim ayrıntılarını kolayca yakalamak mümkündür. Farklı uçlardan oluşan setler her zaman daha avantajlıdır. Çizim kalemleri arasından seçim yaparken marka kalitesi, kalem ucu, kalem şekli, kalem mürekkep stili gibi detaylara dikkat etmek gerekir.

Çizim Kalemlerinde Popüler Olan En İyi Seçenekler

Dünyanın dört bir yanında mimarlar, ressamlar, sançtılar, mühendisler ve daha birçok farklı meslekten insan çizim kalemlerinde belli markaları tercih eder. Popüler olan en iyi çizim kalemleri seçenekleri profesyoneller tarafından analiz edilen kalemlerdir. Kalite ve çizim tekniklerine göre analizler yapılarak ortaya en iyi seçenekler çıkmıştır. Kategorimizde yer alan tüm çizim kalemleri çeşitleri yüksek kalite ve estetik olanaklar sunar. Her markanın farklı alanlarda öne çıkan ürünleri vardır. Bazı kalemler sadece profesyonellere hitap ederken bazı kalemler tüm alanlarda kullanmaya uygundur. Herkesin çizim tarzı, stili ve yaptığı işler farklıdır. Bu nedenle de birine rahat ve kullanışlı gelen bir model bir başkasına öyle gelmeyebilir. Yapılan iş, çizimin detayları, kullanım alanları, pratik ve ergonomik tasarım gidi detaylar herkes için farklı olacağından seçilecek çizim kalemleri de farklı olacaktır. Ancak en çok tercih edilenler şunlardır: Tutarlı, net ve yoğun siyah, silinmeyen Uni Pin Fineliner modeli mimarlar arasında popülerdir. Uygun fiyatlı yüksek kalite sunan, ince çizgiler için ideal tek kullanımlık çizim kalemleri Sakura Pigma Micron markasının modelleri arasındadır. Boyama için en iyi seçenekleri Faber-Castell Pitt Artist sunarken bu ürünleri uzun yıllar ilk günkü performansları ile kullanabilirsiniz. Hepsi bir arada kullanım için en iyi seçenek Tombow'un çift fırçalı çizim kalemleridir. Profesyoneller için en iyi seçenek Sakura Pigma Micron marka kalemlerdir. En iyi fırça uçlu kalem; Pentel Arts çizim kalemleri, tüm sanatsal uğraşlar için idealdir. Teknik çizim kalemlerinde en iyi seçeneklerden biri Rotring Rapido kalemidir. Bu ürünlerin her birine sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilir, detaylı şekilde de inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlarla da satın alabilirsiniz.

Çizim kalemi seçerken neye göre tercih yapmalıyım?

Yapılacak çizim uygulaması çizim tekniklerini belirler. Dolayısı ile çizim tekniğine göre kalem tercihi yapılmalıdır. Örneğin, ince detaylı, keskin çizgiler gerekiyorsa ince uçlu rapido kalem tercih edilebilir. Kalem için öncelikle uç stilini ve mürekkep stilini belirlemelisiniz. Bunları belirledikten sonra kaliteli markaların farklı kalem seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Teknik çizim kaleminde rapidograph ne anlama gelir?

Mürekkep kartuşu değiştirilebilen teknik çizim kalemleri rapidograph olarak tanımlanır. Yani kalemin kartuşunu değiştirerek kullanmak mümkündür. Bir diğer seçenek olan doldurma şeklinde kullanılan isograph daha az tercih edilse de farklı bir kullanım sunar.

Tek kullanımlık ve uzun süreli çizim kalemi arasında ne fark vardır?

Tek kullanım çizim kalemleri içindeki mürekkebin ömrü kadar kullanılabilir ve uçları değiştirilemez. Uzun süreli kullanım sunan çizim kalemleri ise uçları değiştirilebilir ve ömür boyu dayanıklıdır.

Çizim kalemi seçeneklerinde öne çıkan kaliteli markalar hangileridir?

Artline, Artscholar, Pantel, Rotring, Faber Castel, Tombow, Uni Pin, Edding, Sakura Pigma gibi markalardır.

Başlangıç seviyesinde çizim için hangi tür kalem seçmeliyim?

Başlangıç seviyesinde çizim yapanlar tek kullanımlık çizim kalemleri arasından tercih etmelidir.