copic

Copic Marker Kalemler

Profesyonel ressamlar tarafından sıra dışı dizaynlar ve resimler için sıkça tercih edilen ürünlerden biri olan Copic marker keçeli kalemler aynı zamanda son derece geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Tekstilden grafik tasarıma, peyzajdan manga çizime kadar pek çok sanat alanında avantajlarıyla yoğun ilgi gören Copic marker keçeli kalemleri sayfalarımızda uygun fiyatlar ve aradığınız renk alternatifleri eşliğinde inceleyebilirsiniz. Farklı bir çizim deneyimi ve profesyonelliğin zirvesinde hissettiren Copic kalitesi için hemen şimdi Copic renk ve uç kesimi seçeneklerinizi değerlendirmeye başlamanızı öneririz.

Copic Marker Keçeli Kalemler

Farklı uç tiplerine sahip olmasıyla farklı seri isimleri kazanan Copic kalemlerinde Copic çizim işaretleyici gibi seriler görebilirsiniz. Tüm sanatsal çalışmalar ve tasarımlarda kullanmak için ideal olan bu Copic kalemleri markanın en popüler marker serileri arasında yer almakta, mürekkebi Copic Airbrush sistemiyle birlikte kullanmak da bu markerlar ile mümkün olmaktadır.

Copic kalemlerinin uç veya renk çeşitliliği gibi set şeklinde alınabilir olması da dikkat çeken avantajlarından olmaktadır. Farklı renkleri bir araya getiren Copic setlerinde dayanıklı polyester uçlardan ileri gelen şekilde 3 yıla kadar korunan raf ömrü dikkat çeken özelliklerdendir. Copic ailesinin tüm kalemlerinde görülen bu üstün kalite, ayrıca markanın renk tutarlılığı konusundaki garantisiyle desteklenir.

Copic Marker Kalemler Nerelerde Kullanılır?

Son derece geniş bir kullanım alanına sahip olan Copic marker keçeli kalemlerle profesyonel çizimler yapmak keyifli ve kolay bir hal alır. Bu sayede Copic marker kalemleri grafik tasarım, çizim, illüstrasyon, mimari çizim, stilistlik, sanatsal projeler, peyzaj mimarisi, endüstriyel veya moda tasarımcılığı gibi sektörlerde görmek mümkündür. Güzel sanatlar üzerine eğitim alan öğrencilerin de sık kullandığı Copic marker kalemleri scrapbooking ya da manga yapanlar dahi severek kullanmaktadır.

Copic Marker Kalemlerin Farkı Ne?

Çizim tutkunlarının favorilerinden Copic marker kalemin genellikle iki farklı ucu bulunmakta, bu uçlardan biri kesik diğeri yuvarlak yapıda üretilmektedir. Çizime göre Copic marker uçlarından size uygun olanını tercih etmeniz mümkün olmakta, her iki Copic uç da konforlu ve kaliteli bir çizim deneyimi vaat etmektedir. Kapağı kapalı kaldığı takdirde seneler geçse dahi mürekkebi kurumayan Copic marker kalemler, aynı zamanda seneler içerisinde herhangi bir renk değişimi de göstermemektedir.

Sık Sorulan Sorular

  • Copic marker neden bu kadar çok tercih ediliyor?

Tamamen tasarımcıların talepleri doğrultusunda üretilen ilk marka olma özelliği taşıyan Copic fiyat kalite oranıyla yüksek memnuniyet sağlar. Renk ve mürekkep formülünü senelerdir değiştirmeyen Copic üreticileri geliştirdiği Copic marker çeşitlerinin hiçbirinde rahatsız edici kokuya izin vermez.

  • Copic kalemleri ile yapılan çizimler hızlı kuruyor mu?

Renk geçişleri elde etmek için mürekkepten hızlı kurumama vaadi bekleyenlerin Copic marker kalemleri tercih etmesi uygundur. Çünkü Copic mürekkepleri uzun süre kurumaz ve renklerle karışımlar elde etmenize olanak tanır.

  • Copic marker mürekkebi kullanılmadığında zaman içinde kurur mu?

Her kullanmadan sonra kapağını kapamaya özen gösterdiğiniz sürece, Copic kalemleri 3 yıl boyunca kurumadan kullanılmaktadır. Copic ürünlerinin bu üstün özelliğinden faydalanmak için Copic kullanım uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

  • Copic marker kullanımı maliyetli midir?

Copic marker uçları değiştirilerek yeniden kullanılabildiği için tam tersi oldukça bütçe dostudur. Ayrıca Copic marker yüzeyi yırtmadan çizim imkanı sağladığından kağıt maliyetini de düşürür. Copic uçlarının değişebilir olmasının ekonominin yanı sıra çevrecilik açısından da önemli avantajları bulunur.

  • Copic marker çeşitlerinin üzerindeki harfler ne anlama gelir?

Copic üzerindeki B blue yani mavi, G green yani yeşil, Y yellow yani sarı, V violet yani mor, N neutral gray yani nötr gri anlamlarına gelir. Copic üzerinde bu gibi kodlar bulunmakta, her biri farklı bir Copic marker rengini temsil etmektedir.