Posca

Sanatla veya boyama, çizim gibi hobilerle ilgilenmek günümüzde sayısız insanın vazgeçilmez tutkusu haline gelmiştir. Elbette her çalışma ve hobi alanı kendine özgü pek çok malzemeye sahip olmayı gerektirir. Bu malzemelerde kalite ve verim temel beklenti olsa da canlı ve yoğun renkler görmek yine ortak istekler arasındadır. Bu aşamada yaratıcılığını renkler aracılığıyla göstermek isteyen veya hayatına renk katarak gündelik yaşamı daha eğlenceli hale getirmek isteyenler için Posca kalem çeşitleri bir buluşma noktası haline gelir. Posca seneleri aşan deneyimi ve kendini geliştirmeye açık tutumuyla herkesin kendine uygun kalemi bulmasını sağlayan, lider isimlerden biridir. Siz de Posca kalem çeşitleriyle yalnızca ders veya işlerinizi değil, hayatının her anını canlandırmak için hemen şimdi Posca ürünlerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Neden Posca Ürünleri?

Gündelik işlerini daha seri ve verimli şekilde tamamlamanın yanı sıra ilgi alanlarını ve uğraşlarını daha da eğlenceli hale getirmek pek çok kişinin ortak noktasıdır. Bu nedenle özel olarak geliştirilen Posca ürünleri herkes için ideal bir seçim olabilir. Boyama veya çizim işleri eğer resimle uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız sıkıcı gelebilir veya çevrenizdeki objeler sizi yansıtmıyorsa gündelik yaşamı renksiz hale getirebilir. Böylece herkesin hayatında yer edinebilen Posca ürünlerinin işlevselliği bir kez daha öne çıkar. Hem ofis işlerini ya da dersleri daha renkli hale getirmek hem de aksesuarlarınıza ya da kıyafetlerinize çizim yapmanızı sağlayacak Posca ürünleriyle 7’den 70’e herkes çok eğlenebilir.

Kullandığınız eşyaların sıkıcı görünümünden uzaklaşarak yenilenmesini ve sizi yansıtan şekilde renklenmesi Posca ürünleriyle mümkündür. Bunun için sadece yenilemek ve canlandırmak istediğiniz aksesuarları ya da objeleri belirlemek ve dilediğiniz motifleri tamamen kendi yetenekleriniz doğrultusunda çizmeye başlamak yeterlidir. Bu işlemlerde elbette kullandığınız ürünün kalitesi de önemli olmakta, istenen sonucu almak için Posca ürünleri fazlasıyla yeterli olmaktadır. Zevkinizi yansıtan ve gündelik yaşamı daha keyifli kılan eşyalara sahip olmak için tüm avantajlarıyla ve güvenilir özellikleriyle siz de Posca ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Posca kalem çeşitlerinden faydalanarak süsleyebileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz yüzey alanı bir hayli fazladır. Sadece aksesuar veya giysileri değil, evinizin duvarlarını dahi süslemenize yardımcı olan bu kalemlerle pek çok düz zemin üzerine göz alıcı ve sıra dışı çizimler yapılabilir. Çizimlerle birlikte mekana hareketlilik kazandırılır ve yine sanatın verdiği hazzı her alana taşımak mümkün hale gelir.

Yalnızca çevrenizi saran mekan duvarlarını değil, her zaman elinizin altında bulunan ekipmanlar da Posca kalemlerle size özel bir hal alabilir. Bu seçeneğe en uygun örnek telefon kılıfları olmakta, akıllı telefonunu kendi istediği renk ve desenlerle birlikte kullanmak isteyenler kılıf yeniliğine gitmektedir. Oysa çizilen, eskiyen, yıpranan veya soluklaşan telefon kılıfı yüzeyi artık Posca ürünleriyle ilk günkü halinden bile daha çekici bir hal alabilir.

Posca kalem tercih etmenin bir diğer avantajı bu çok yönlü işlevselliği sevdiklerinizle paylaşmanızı mümkün kılmasıdır. Renkleri ve desenleri sevdiğini bildiğiniz sevdikleriniz de bu kalemlerle kendi hayatında istediği alanı süsleyebilir ve kendine özgü bir hale getirebilir. Böylece tarzını yansıttığı eşyalar ve mekanlarla siz de sevdiklerinizin daha mutlu olduğunu görebilirsiniz.

Posca Tercih Etmenin Avantajları

Pek çok yüzey ve eşya üzerinde benzersiz renklerle eğlenceli çizimler yapmaya olanak tanıyan Posca ürünleri kullanıcısına bunun haricinde önemli ayrıcalıklar da sağlamaktadır. Dilediğiniz çizimi ihtiyaç duyduğunuz yüzeye kolayca aktarmanızı sağlayan Posca ürünleriyle tarzınızı yansıtmanın çok daha kolay ve uygun fiyatlı olacağı ortada. Bunun haricinde markanın teknik çalışmalar veya sanatsal çalışmalar için de geliştirdiği özel tasarımları mevcut. Yine teknik çizim de güvenle tercih edebileceğiniz marka olan Posca ile gündelik yaşama kattığınız renkleri profesyonel iş hayatına ve özel projelere taşımanız da sağlanabiliyor.

Geniş alanları boyayabilmenin yanında ince çizgilere sahip, detaylı çizimler yapmanızı da destekleyen, farklı uç tiplerine sahip modellerle birden çok çalışmayı bir veya birkaç kalemle tamamlamanız mümkün hale geliyor. Kalemlerin bu zengin seçenekleri su bazlı bir boyaya sahip olmanın da avantajlarını sunuyor. Pek çok kişinin çalışmalarında elde etmek istediği opak boya görünümü de yine Posca ürünlerinde bulunabiliyor. Üretim kalitesi ve özel geliştirilmiş yapısı sayesinde kullanıcına çizim ya da boyama sırasında ekstra boya kontrolü sağlayan kalemler, boya kurur kurumaz çalışmaya yüksek düzeyde kalıcılık ve dayanıklılık kazandırıyor. Böylece Posca kalem tercih etmenin farkı hem kullanım sırasında hem de kullanım sonrasında kendini gösteriyor.

Cinsiyet ya da yaş aralığı fark etmeksizin her kullanıcı için kalemlerinden parlak ve canlı renkler elde etmek önceliklidir. Posca kalemleri incelerken bu doğrultuda özellikleri eler ve renk yönünden sağlanan kaliteye göre seçim yaparsınız. Kimisinin ödev ve dersleri kimisinin dekorasyon veya hobi kimisinin de ofis ortamı ya da teknik çizimleri için renkli kalemlere ihtiyacı olabilir. Her durumda renk yoğunluğuyla ve istenen tonu en yoğun şekilde yüzeye aktarmasıyla Posca kalem çeşitleri yeni favoriniz olabilir. Sıra dışı renk alternatiflerinin yanı sıra bu rengi maksimal seviyede yüzeye yansıtmasıyla da çok seveceğiniz kalemler, hem boyamada hem çizgilerde hem de yazıda kendini en net şekilde gösterir.

Posca kalemleriyle sadece kağıt veya kumaş üzerine çizim yapmakla kalmaz, malzemesi fark etmeksizin pek çok yüzey tipinde aynı benzersiz ve yüksek kalite görünümü elde edebilirsiniz. Örnek vermek amacıyla eserlerini sıkça dış mekanlarda sergileyen bir meslek grubu olan heykeltıraşları ele alabiliriz. Heykel üzerinde renklere ihtiyaç duyan bu sanatçılar yine Posca kalem ile arzu ettiği görünümü kolayca elde edebilir. Yine dekoratif amaçlarla da seramik, PVC kaplama ve hatta cam gibi yüzeyler üzerinde bu kalemleri gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi bilmelisiniz.

Eşyalarınızı aldıktan ve bir süre kullandıktan sonra eskimiş veya sadece artık tarzınıza uygun olmamaya başladıklarını düşünebilirsiniz. Ayakkabı gibi yıpranmaya açık veya modası hızlı değişen bu gündelik yaşam ürünlerinde eskileri yenileme ihtiyacı hepimizin ortak noktası gibidir. Bu durumda ise ayakkabılarınızı atıp tamamen yenilerini almak gibi maliyetli bir zahmete girmenizi Posca ile önleyebilir, ayakkabıdan giysiye kadar pek çok eşyanızda canlı renklerle dilediğinizi yeniliği yapabilirsiniz.

Posca Kalem Özellikleri Nelerdir?

Pek çok farklı çeşitle gündelik yaşama renk katmanızı sağlayan Posca ürünleri en kalın çizgileri çektiğiniz çizimlerden en ince detaylara sahip, zarif ve hassas resimlere kadar her alanda yardımcınız olabilir. Kullanım kolaylığı yönünden öne çıkan modelleri sayesinde tek ürünler birden fazla alanda istediğiniz boyayı kullanmanıza olanak tanıyan bu kalemler, ister evinizin tamamını yenilemede ister ruhunuzu yansıtacak bir resim çalışmasında sizinle olabilir.

Tercih ettiğiniz Posca kalem çeşidi ne olursa olsun hem kendiniz hem sevdikleriniz hem de çevrenizdeki minikler için içiniz rahat olabilir. Çünkü bileşenleri arasında alkol, solvent gibi toksik maddeler bulunmayan bu kalemler benzerlerinin aksine sağlık için herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Su bazlı olması sayesinde sadece size değil, çevreye de iyilik yapan Posca ürünleri, bileşenleri yönünden de son derece güvenilirdir.

Tüm bu çok yönlü özelliklerine ve benzersiz avantajlarına ek olarak tercih edilen uç şekli veya kalınlığı ne olursa olsun zaman içinde solmayan özel renk pigmentleri sayesinde, Posca kalem ile her yüzeyde kalıcı boyamalar yapabilirsiniz. Telefon kılıfından tişörtlere, odanızın duvarlarından yemek masanıza kadar pek çok yerde arzu ettiğiniz kolay kuruyan ve kuruduktan sonra sağlam şekilde sabitlenen Posca renklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu renklerin son derece yoğun olmasına ve üstün bir kapatıcılık sağlamasına rağmen birbiriyle karışmaması ve keskin çizgiler oluşturmanıza yardımcı olması da bir diğer önemli avantajıdır.

Posca Ürünleri İçin Kullanım İpuçları

Zaman içinde solmadığı için her alanda ve her amaçla kullanabileceğiniz bu kalemler, her ne kadar dayanıklı ve kolay uygulanabilir bir yapıda olsa da en iyi sonucu almak için bazı ipuçlarına dikkat etmenizi gerektirir. Örnek vermek gerekirse Posca kalemleriyle kaygan zeminler üzerinde yapacağınız çalışmalarda birden çok renk tercih edebilir, her ne kadar ürünün kapatıcılığı yüksek olsa da daha yoğun veya çeşitli renk görünümü için üst üste uygulama yapmaya gereksinim duyabilirsiniz. Bu aşamada katmanlar arası geçiş yapmadan önce her katmanın kuruduğundan emin olmanız gerekmekte, renklerin karışmasını önlemek için gerekirse yardımcı malzemeler kullanmalısınız.

Akrilik boya veya vernikle bir arada kullanıldığı takdirde renk parlaklığı gibi kalıcılığı da artan Posca kalem çeşitleriyle üst üste boyama yapabilir ve birbirinden farklı alt tonları kolayca elde edebilirsiniz. Bu şekilde tüm kağıt türleri üzerinde istenen rengi verebilecek olan Posca kalemleriyle elbette kağıtların dışına çıkarak geniş bir boyama alanına da sahip olabilirsiniz.

Uygulama yapılacak olan yüzeye göre çalışmak ve yüzeye göre ek malzemelerden destek almak, Posca kalemlerinden istenen kalıcılığı elde etmek için son derece önemlidir. Kumaş yüzeylere de keyifle boyama yapmanızı sağlayan Posca kalem çeşitleri, ek olarak plastik, köpük, yapay deri, PVC, porselen, lateks, vinil, ambalaj kağıdı, mantar, seramik, sunta, toprak çömlek veya beton gibi akla gelebilecek pek çok yüzeyde kullanılabilir. Posca kalemleriyle boyama veya çizim yapılacak olan yüzey girintili çıkıntılı veya gözenekliyle boya hızlıca emileceği için kuruduktan sonra dayanıklılığından emin olunabilir. Ancak söz konusu cam gibi şeffaf, tamamen pürüzsüz ve kaygan yüzeyler olduğunda mürekkebi nemli bezle veya ıslatılmış peçeteyle silmek mümkün olacaktır. Kalıcı bir cam veya porselen boyaması için önce 160 derece fırında 45 dakika ısıtma yapılmalı, sonra Posca ile boyama yapılmalıdır.

Metal veya ahşap yüzeylerde Posca renklerini kullanmak isteyenlere kalıcılık elde edebilmek için önce şeffaf vernikle yüzeyi kaplamaları önerilir. Seramik söz konusu olduğunda ise bu malzeme önce 220 derece fırında ve 45 dakika süre ısıtılmalı, Posca uygulamasından sonra şeffaf vernikle son katman oluşturulmalıdır.

Kolay uygulanabilir yapısını buradan da anlayabileceğiniz üzere sayısız farklı yüzeyde kullanabileceğiniz Posca kalemleriyle hem yuvarlak hem de ince uçların verdiği görünümü elde edebilirsiniz. Eğer dış duvar gibi mekana ait yüzeyleri renklendirmek isterseniz daha kısa sürede ve daha kolay bir boyama için kalın uç kalınlıklarına yönelebilirsiniz. Her durumda Posca kalem kalitesiyle beklentilerin sonuna kadar karşılandığını ve çok yönlü kullanım avantajına sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Zengin renk yelpazesinin yanı sıra kullanım pratikliği sayesinde de hem amatör hem de profesyoneller tarafından rahatlıkla kullanılan Posca kalemlerini siz de bir an önce deneyebilirsiniz. Her yaş grubuna hitap eden yapı özellikleri sayesinde Posca kalem eğlencesini miniklerle de paylaşabilirsiniz. Basit ve yalın bir tasarıma sahip olan bu kalemleri kullanmak istediğinizde elinizle almanızla birlikte içindeki kartuştan gelen boya çalkalanma sesini duyarsınız. Posca kalemi kapağını açmadan önce aşağı ve yukarı yönde sallayın ve kalemin uç kısmına bu şekilde boyanın dolmasını bekleyin. İlk kullanımdan önce pratik amaçlı bir karalama kağıdı üzerine birkaç kez kalemin ucunu bastırın ve çekin. Bu sayede Posca kalemin daha verimli kullanılmasını sağlayabilir, kaleminizi kusursuz boyamalar için hazır hale getirebilirsiniz.

Sorunsuz çizgiler çizmek için hazır hale getirmesi bir hayli kolay olan Posca kalem ile hemen bahsedilen yönergeleri takip ederek arzu ettiğiniz yüzeyi boyamaya başlayabilirsiniz. Kalemin uç kısmını boyama öncesinde farklı bir yüzeye veya karalama kağıdına bastırmak fazla boya birikmesini ve istenmeyen noktalı görünümü önleyecektir. Ayrıca Posca kalemleri kullanırken hemen yanınızda temiz ve nemli bir bez bulundurmanızda fayda vardır. Kullanım sırasında herhangi bir bulaşma halinde boyayı bu bezle hemen temizleyebilirsiniz. Kullanım esnasında yine boyanın kuruduğunu ve ucun eskisi kadar verimli olmadığını fark ederseniz Posca kaleminizi yeniden çalkalamayı deneyin.

Siz de Posca kalem çeşitleriyle yaşam alanınızın her köşesini, hatta hayatınızda size eşlik eden hemen her eşyayı dilediğiniz renklerle ve kolayca boyayabilir, yaratıcılığınızı ortaya koymak için renklerin büyülü dünyasından faydalanabilirsiniz. Özgün kullanım şekli, kaliteli yapısı ve özel dizaynından ileri gelen pratikliği ile çok seveceğiniz Posca ürünleri için hemen şimdi arzu ettiğiniz uç kalınlığına ve renge sahip ürünün üzerine tıklayarak sepete eklemeyi unutmayın. Sayfalarımızda yer verdiğimiz Posca kalem çeşitleriyle markanın karakteristik özelliklerine orijinallik güvencesi eşliğinde sahip olabilir, uygun fiyat avantajlarına bizimle sahip olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

  • Posca kalemleri hangi yüzeylerde kullanabilirim?

Her ne kadar kalemlerin sadece kağıt üzerine çizim yapmak için kullanıldığı sanılsa da Posca kalem bu yargıyı tamamen yıkar ve kumaş, fotoğraf filmi, metal, tahta, cam, seramik, plastik, PVC gibi pek çok yüzeyde üstün başarı sağlar. Ayrıca yüksek kapatıcılığı sayesinde bu kalemleri tamamen şeffaf olan yüzeylerde kullanabilirsiniz.

  • Posca kalemin uç kalınlığı yönünden çeşitleri nelerdir?

Tek kalemden birden çok uç kalınlığına sahip olmanızı sağlayan çok yönlü çeşitlerin yanı sıra, sık kullanılan tek bir uç kalınlığına sahip olmanız için de Posca markasının kaliteli markörlerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda seçenek aralığı bir hayli geniş olmakta, 1,8-2,5 mm gibi değişken ya da 15 mm ile 0,7 mm aralığına uzanan son derece geniş bir değer çeşitliliği bulunmaktadır.

  • Posca ürünleri çocuklar için güvenli midir?

Kendi sanatsal veya hobi amaçlı boyama veya çizim çalışmaları için bu ürünleri tercih edenler, aynı güvenle çocukları için de Posca kalemlerini tercih edebilir. İçeriğinde alerjen veya toksik etkili madde bulunmayan bu ürünler doğru kullanımla birlikte herkes için güvenilirdir.

  • Posca ürünlerini kullanmak için boyama, resim veya çizimde deneyimli olmak gerekir mi?

Kolay kullanılan ve pratikliğiyle öne çıkan yapısı sayesinde her düzeyden çizer tarafından rahatlıkla kullanılan Posca kalem çeşitleri, gündelik yaşamda kullandığı mekan, yüzey veya eşyaları boyamak isteyenler için de son derece idealdir.

  • Posca kalem ile farklı yüzeylerde yaptığım boyamalar kalıcı olacak mıdır?

Pürüzlü yüzeylerin emiciliği nedeniyle bu yüzeylerde yapılan boyamalar otomatik olarak kolayca sabitlenebilirken, cam gibi kaygan veya ahşap gibi pürüzsüz yüzeyler üzerinde boyama yaptıktan sonra kalıcılık elde etmek için vernik uygulaması gerekecektir. Kalıcılık yakalamadan yapacağınız boyamalar içinse yüzeyi nemli bezle silerek tamamen temizlemeniz ve çalışmanıza yeniden başlamanız ve mümkün olmaktadır.