PENTEL

Pentel

Versatil kalem, uçlu kalem ve teknik çizim kalemleriyle öne çıkan markalardan biri olan Pentel gün içinde mutlaka yanınızda taşımanız gereken pek çok tasarımı sizlere sunuyor. Akılda kalmasını istediğiniz bilgileri not almak veya önemli çizimlerinizi en kaliteli ürünlerle tamamlamak için ihtiyacınız olan kalemleri aynı anda tanıtan Pentel yazının ve çizimin hayatlarımızdaki önemli yerine vurguda bulunuyor.

Pentel Kalem Çeşitleri

Nesiller boyunca insanların düşüncelerini, anılarını veya bilgilerini aktarmak için kullandığı en etkili iletişim araçlarından biri olan yazı, günümüzde bambaşka bir boyut kazanmıştır. Artık hem profesyonel iş hayatının hem de gündelik yaşamın vazgeçilmezlerinden biri olan yazı ve çizim, beraberinde Pentel gibi yüksek tasarım kalitesine sahip markaların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Farklı ihtiyaçlar ve farklı kullanıcı alışkanlıkları için tasarladığı özgün, işlevsel ve şık kalemleriyle kulvarının liderleri arasında yer alan Pentel küçük yaştaki öğrencilerden önemli toplantılara katılan iş insanlarına kadar herkese istediğini sunabilir. Uçlu, versatil gibi çeşitleri bulunan mekanik kurşun kalemler Pentel tasarımcılarının en çok model ürettiği alan olmakta, bu kalemlerle öne çıkan markanın pek çok seri ve modeli bulunmaktadır.

Uzun senelerdir popülerliğini ve saygın imajını koruyan Pentel yeni nesil ihtiyaçların göz önünde bulundurulmasıyla piyasaya pek çok versatil kalem tasarımı sunmuştur. Kolay yazma ve rahatça silme özelliği nedeniyle sık kullanılan kalemlerin başında gelen mekanik kurşun kalemler, özellikle ofis ve okul gibi yazı işlerinin yoğun olduğu yerlerde ilk seçenekler arasındadır.  Mavi, kırmızı ve siyah gibi sevilen klasik renkleri tasarım odağına alan Pentel kalemin tepesine bastırarak çıkan uçlu mekanizmadan faydalanmakta, böylece kurşun kalemin fonksiyonelliğini versatil kalemlerin pratikliğiyle birleştirerek sevilen tasarımlarla sunmaktadır.

Pentel Kalemleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkes tarafından kullanılan kırtasiye malzemelerinden biri olan kalemler, çeşit yoğunluğu nedeniyle seçim aşamasında kafa karışıklığı yaşanmasına neden olabilir. Ancak hayatın pek çok anında kurtarıcı olan Pentel kalemlerini seçerken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Yaratıcılığı ortaya koyan çizimler veya karakteristik özellikler taşıyan yazılar için ideal kalemin tercih edilmesi şarttır.

Pentel kalem seçiminde öncelikle hangi yapının sizin tutuş şekliniz için daha rahat olacağına odaklanabilirsiniz. Satın alacağınız kalemin pek çok özelliği olmakla birlikte ergonomik kullanım avantajına sahip olması en önemli avantajı olacaktır. Kalemlerin, özellikle de mekanik uçlu kalemlerin kullanımı oldukça pratiktir. Ancak bu pratikliği konforla birleştirmek için gövde yapısına da dikkat etmek ve rahat olduğunu düşündüğünüz bir tasarıma yönelmek gerekir.

Pentel Kalem Fiyatları

 

Eğitim hayatının yanı sıra iş hayatının da sevilen markalarından biri olan Pentel mekanik kalemlerin onlarca renk ve tasarım seçeneği mevcuttur. Her biri klas imajı ve estetik görünüşüyle yazı yazmaya ya da çizim yapmaya olan motivasyonu arttıran bu kalemler cazip birer seçenek olduğunu ilk bakışta fark ettirir. Özellikle metal gövdeli Pentel kalemlerinde ahşaba göre daha dayanıklı ve ağır bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkar.

Bu noktada tüm Pentel kalem fiyatlarının birbirinden farklı olduğu ve fiyatların birden çok etmene göre değiştiğinden bahsedilebilir. Alacak olduğunuz kalemin fiyatını özellikle iskelet ve manşon tasarımları belirlemektedir. Görünümü daha cezbedici olmakla birlikte metal kullanılan iskeletler fiyatın artmasına neden olabilir. Yine teknik özelliklere sahip mekanik kalemler de standart modellere göre nispeten daha yüksek fiyatlı olacaktır. Ancak ele tam olarak oturmasına, her tutuşta sizi yansıtmasına ve yumuşak dokunuşlarla kaliteli bir yazı yazma deneyimi sunmasına dikkat etmeniz gereken Pentel kalemlerde önemli olan hangi tasarımla konforlu hissedeceğinizdir.

Sık Sorulan Sorular

  • Pentel yalnızca mekanik uçlu kalemler mi üretmektedir?

Kırtasiye malzemelerinin öncü isimlerinden biri olan markanın hazneli fırça uçlu kalemlerden yağlı pastel boya setlerine kadar pek çok ürün çeşidi bulunmaktadır.

  • Pentel fırça uçlu kalemleri ne için kullanılır?

Markanın favori ürünlerinden bir diğeri olan fırça uçlu kalemlerle hem bir kalemin tutuş şekline hem de bir fırçanın yüzeyde oluşturduğu efekte aynı anda sahip olabilir, aslında aynı anda iki ürünü kullanıyor gibi hissedebilirsiniz.

  • Mekanik kurşun kalemlerde hangi uç seçenekleri bulunmaktadır?

Markanın 0.5, 0.7 ve 0.9 gibi standart uç seçeneklerine sahip mekanik sistemli kurşun kalemlerini değerlendirebilirsiniz.

  • Teknik çizim kalemlerinin uçlu kalemden farkı nedir?

Markanın öne çıkan ürünlerinin başında gelen teknik çizim kalemleri çizim yanı sıra not almak veya temiz görünümlü yazılar yazmak için de kullanılabilir. Okul tipi uçlu kalemlere göre kavrama mekanizması daha gelişmiş olan bu modellerin uç kısmındaki kurşun borusu da çizim sırasında net görüş sağlamak üzere dizayn edilmiştir.

  • Graphgear serisi neden bu kadar çok tercih ediliyor?

Farklı stillere sahip kalem serileri sunan Pentel tasarımcıları çizim ve şablon için ideal olan, üstten basmalı Graphgear kalemlerinde ağırlık merkezinin uca yakın olmasını sağlayarak el eforunu minimuma indiriyor.