Kil Hamuru

İstediğiniz hemen her şekli son derece rahat bir şekilde vermenizi sağlayan, ideal sertlik düzeyi sayesinde çalışması son derece keyifli olan ve farklı renk seçenekleriyle şık objeler oluşturmayı destekleyen kil hamuru çeşitlerimiz kendisine her yaştan kullanıcı bulacak cinsten. Kuruması halinde sert ve kullanılabilir yapı kazanan, böylece seramik işleriyle ilgilenenler başta olmak üzere pek çok obje üreticisi ve üç boyutlu üretim yapan sanatçı tarafından tercih edilen kil hamurlarının çocuklar tarafından da çok sevildiğini unutmamakta fayda var.

Kil Hamuru Nasıl Kullanılır?

Kolay ve keyifli şekilde kullanılabilen kil hamuru aslında pek çok dekoratif üründe veya eğlenceli el işinde sıklıkla tercih edilen, bu sayede çeşitliliği de gün geçtikçe artan hammaddelerden biridir. Elle direkt olarak istenen şekli alabilen kil hamurlarında dilerseniz daha rahat bir şekillendirme için ele az miktarda su alarak çalışmak da mümkündür. Farklı renklerini görmeniz mümkün olsa da temelde hepsi aynı şekilde kullanılan kil hamuru çeşitleri için profesyonel üretim adına kalıplar kullanılabilir. Plastik veya metal şekillendirme kalıpları üzerinde kuruduğunda da kolay şekilde ayrılabilen bu hamurlarda dilerseniz maket bıçağı ile keserek oluşturulan motiflere keskin çizgiler de kazandırılabilir.

El işi saatlerinde çocukların elleriyle dahil olduğu sanatsal çalışmalar için oldukça sık kullanılan bu hamurların ev tipi dekoratif obje üretiminde de kullanılması mümkündür. Uygun cilalama ve boyama yöntemleriyle kullanım süresi uzayan bu hamurların sertleşene dek kurumasını beklemek ve sonrasında dilediğiniz tipte bir vernikle güçlendirme sağlamak yeterli olmaktadır.

Kil Hamuru Çeşitleri Güven Sanat'ta

Sizleri tıpkı renk ve ambalaj gramajı konusunda olduğu gibi farklı kil hamuru fiyatları ile karşılayan Güven Sanat ailesi tüm kategorilerinde olduğu gibi yine adını almış olduğu güven prensibinin değişmez adresidir. Kil hamurlarında tercihiniz hangi marka veya özelliklerden yana olursa olsun geniş seçenek skalası ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Bilindiği gibi elle direkt teması gerektiren sanatsal çalışma malzemelerinde, özellikle de çocukların uzun süre temas edebileceği bu gibi maddelerde güvenilir içeriklerin tercih edilmesi sağlık açısından da kullanım rahatlığı açısından da son derece önemli. Güvenilir içeriği ve kalitesi ile herhangi bir risk teşkil etmeksizin kullanılabilen bu ürünlerde, şüphesiz rahat şekillendirme ve kuruma sonrası uzun süre kullanım ömrü de önemli avantajlar arasında yerini almakta.

Siz de kendiniz veya minikler için temin edebileceğiniz kil hamuru fiyatları ve alternatifleri için web sitemizde kısa bir tur yapabilir, uygun fiyatlar sayesinde dilediğiniz pek çok renk veya markayı birlikte temin edebilirsiniz.