Karbon Kağıdı

Adı içerisinde de geçtiği üzere karbon bazlı olup pek çok yazı ve çizimi farklı yüzeyler arasında aktarmak yani kopyalamak için kullanılan karbon kağıdı el işiyle ilgilenenler kadar ofis çalışanları tarafından da sıkça başvurulan yardımcı ürünler arasındadır. İnce yapısı sayesinde kolay bir kopyalama işlemi imkanı sunan bu kağıtların renk bakımından çeşitliliğinin olması sayesinde yoğun referans çizgiler veya tam tersi silik çizgiler elde edilebilmektedir. Herkesin elinin altında bulunması gereken bu son derece temel ve kullanışlı ürün içinse Güven Sanat ailesi olarak pek çok seçeneği en uygun fiyatlarla sizlere tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Rengarenk Karbon Kağıdı Çeşitleri

Her biri farklı renklerle sizleri karşılayan kopya kağıdı seçenekleri, bu sayede kopyalanan çizimin çizgilerinin ne sertlikte ve belirginlikte olacağını sizin seçmenize olanak tanır. İnce, hafif kaygan ve yarı şeffaf yapısı sayesinde ortak olarak aynı kopyalama işlemi kolaylığını sağlayan bu kağıtların, ahşap veya kraft kağıt gibi koyu zeminlerde kullanılacak olması halinde genellikle lacivert rengi tercih edilir. Eğer beyaz kağıtlar arasında kopyalama yapılacaksa sarı gibi sınırları fazla belli etmeyecek olan renklerin tercih edilmesi mümkündür. Sıra belirgin ve dikkat çekici kopya sınırları elde etmeye geldiğinde ise son derece parlak çizimler sağlayan kırmızı renk kullanılabilir.

Renk gibi boyut bakımından da farklılık gösterilen kopya kağıdı için genellikle A4 boyunun tercih edildiği görülmektedir. İncelikli desenlerin kopyalanması için dilerseniz kolayca bölerek veya keserek kullanabileceğiniz bu kağıtlar, ofis ortamında bire bir A4 dosya kağıtları ile denk boyda olması adına genellikle bu standart boylarla karşımıza çıkmaktadır.

Karbon Kağıdı Fiyatları

Tercih ettiğiniz renkler ne olursa olsun size aynı paket içerisinde tek boyda birden çok karbon kağıdı temin ediliyor olması sayesinde siz de kopya kağıdı ihtiyaçlarını son derece uygun fiyatlarla karşılayabilmektesiniz. Siyahtan pembeye, lacivertten sarıya farklı renkleri bir arada sunduğumuz 10’lu kopya kağıdı paketleri içerisinde farklı anlarda ve alanlardaki çalışmalarınız için tüm ihtiyaçlarınızı bir arada bulabilecek, böylece tek seferde iş ve projelerinizi çok yönlü şekilde tamamlama imkanı bulabileceksiniz. Bu toplu alım ise elbette fiyat konusunda büyük avantaj sağlamakta, tek bir paket ile birden çok adet alımı yapmış olmak bütçeniz için de avantaj oluşturacaktır.

Kopya Kağıdı Nasıl Kullanılır ?

Her ne kadar çalışma yapacak olduğunuz yüzeye göre tercih etmeniz gereken karbon kağıdı rengi veya ebadı değişebilse de temelde bu kağıtların kullanım şekli son derece benzerdir. Kopyalanması istenen desen, çizim veya yazının en üstte, bu kağıdın hemen altında ise seçilen karbon kağıdı yer almalı, bu iki kağıt birbirine kayma riskini önlemek adına ataç veya iğne gibi yardımcı bir aparatla sabitlenmelidir.

Kağıt ikilisini kopyanın yapılmak istediği zemin yerleştirmeniz ve desenin üzerinden herhangi bir kalemle hafif basınçla gitmeniz kopyalama için yeterlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek kural kopya esnasında desenin kaymaması ve istenen düzgünlükte çıkması için mümkün olduğunda kağıtları sabitleyen eli hareket ettirmemek ve kağıtta herhangi bir yırtılmaya yol açmamak için fazla basınç vermemektir. Her biri kalitesiyle bilinen ürünlerimizde istenen en yüksek düzeyde başarı yakalanmak yani tüm desenin başarıyla kopyalandığından emin olmak adına daha çok bastırmaya asla gerek kalmamaktadır.

Güven Sanat tarafından sizler için özenle oluşturulan farklı renklerdeki kopya kağıtları paketlerinde adet veya boyut olarak kendinize en uygun olanı seçebilir ve el sanatlarınızı ya da ofis işlerinizde artık çok daha pratik olabilirsiniz.