Epoksi Kalıp

Epoksi Kalıp

Hobi, insanın zamanını eğlenceli geçirmesi ve zihnini boşaltması için eşsiz bir aktivitedir. Birçok kişi, hobisini bir üst seviyeye çıkararak kazanca dönüştürür. Hem eğlenceli hem de maddi gücü yüksek çalışmalar yapmaya yarayan hobi araçlarından bir tanesi de epoksi kalıptır. Bu kalıplar, birbirinden farklı şekillerden oluşur. Kalıpların üzerindeki şekiller, başlangıç seviyesinden profesyonelliğe kadar farklı seçeneklere ev sahipliği yapar. Yapılışı kolay ve eğlenceli olan çalışmalar, farklı amaçlarla kullanılır. Çalışmalara boya, kuru çiçek, boncuk ve sim gibi ürünler eklenerek ortaya çıkan şeklin estetik hale gelmesi sağlanır. Bu tarz kalıplar ile yapılan çalışmalar, hediye olarak da verilebilir. Özellikle manevi hediyelere önem veren kişiler için yapılabilecek çalışmalar, uzun ömürlü ve kalıcı bir armağan olacaktır. Sayfamızda ihtiyacınız olan tüm epoksi tarzındaki kalıplara ulaşabilir, uygun fiyatların yanı sıra indirimlerle de satın alabilirsiniz.

Epoksi Kalıp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Epoksi kalıp alırken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yeni çalışmaya başlayan kişiler, alışveriş yapmadan önce ürünün özelliklerini incelemelidir. Seçimlerinizi yaparken ilk olarak ürünün hangi amaçla kullanılabileceği araştırılmalıdır. Kalıbın boyutu ve kullanım amacı doğrultusunda seçim yapmanız, alışverişinizden elde edeceğiniz memnuniyeti arttırır. Bir diğer önemli konu ise; kaç adet ürüne ihtiyaç duyulduğudur. Eğer hobi amaçlı alıyorsanız bir tane ürün yeterli olur. Ancak bir kazanç elde etmek için alıyorsanız birden fazla almanız gerekir. Aksi takdirde ürünün kullanıma hazır olmasını beklerken vakit kaybı yaşayabilirsiniz. Bazı kalıplarda birden fazla şekil bir arada bulunur. Bu tarz bir seçim yapmak, birden fazla çalışmayı aynı anda yapmaya imkân tanır. Bu sayede hem zaman kazanabilir, hem de ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz. Son olarak seçtiğiniz epoksi kalıp modelinin büyüklüğünü öğrenmeniz gerekir. Kullanım amacına uygun ölçülere sahip olan kalıbı seçmeniz oldukça önemlidir.

Epoksi Kalıp ile Neler Yapılabilir?

Epoksi kalıp ile çalışma yapmaya yeni başlayacak kişiler, birbirinden farklı şekiller oluşturabilir. Özellikle son yıllarda neredeyse her alanda epoksi çalışmaları yapılır. Epoksi tarzındaki kalıp ile sıklıkla yapılan çalışmalar arasında takı yer alır. Birçok kişi kendi takısını kendisi yapmayı tercih eder. Özellikle kendine has bir tasarım oluşturmak isteyen kişiler bu tarz kalıplar sayesinde hayalindeki çalışmayı meydana getirir. Takı kategorisinde en çok yüzük ve kolye tercih edilir. Fakat çalışmalar bununla sınırlı değildir. Bileklik, küpe, toka gibi birçok aksesuarı oluşturma şansınız bulunur. Son yıllarda epoksi kalıp ile tepsi ve bardak altlığı çalışmaları da yapılır. Söz ve nişan gününde kendi tasarımını yapmak isteyen kişiler en özel gününü taçlandırır. Ayrıca tepsi ve bardak altlıklarının dekorasyona yön vermesi hobisini kazanca dönüştürmek isteyen kişilere de kapı aralar. Epoksi tepsi ve bardak altlığı çalışmalarında varak kullanılır. Bu sayede çalışma sıradan görünümden kurtularak, estetik yönü yüksek hale gelir. Bu tarz kalıplar ile yapılabilen diğer çalışmalar arasında; saat, buzdolabı süsü, kitap ayracı, anahtarlık, tesbih, küllük ve dekoratif obje yer alır. Kullanım amacına uygun olan ürün çeşitlerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Epoksi Silikon Kalıp Nasıl Temizlenir?

Epoksi kalıp temizlenirken birçok farklı ve kolay yöntem bulunur. Fakat yaygın olarak sıcak su, tuz ve sirke karışımı kullanılır. Bir kase sıcak suya sirke ve tuz eklenerek, kalıbın yarım saat beklenmesi sağlanır. Eğer kalıp temizlenmesi zor detaylardan oluşuyorsa diş fırçası ve kulak çubuğu gibi malzemelerden de yardım alınır. Temizlenen kalıp çok iyi bir şekilde kurumalıdır. Kalıbın tamamen kurumadan kullanılmaması gerekir.

Epoksi Malzemeleri Nelerdir?

Epoksi yaparken reçine ve sertleştirici olmazsa olmaz iki üründür. İki malzemenin doğru ölçüde karıştırılması ve kullanıma hazır hale gelmesi gerekir. Çalışmayı detaylandırmak için isteğiniz doğrultusunda farklı süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Epoksi Kalıp Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Epoksi kalıplar hem düşük hem de orta fiyat aralıklarında satışa sunulur. Fiyatlar, ürünün büyüklüğü ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Sayfamızda ihtiyacınıza uygun ürünleri uygun fiyat seçenekleri ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Epoksi Kalıp Nasıl Süslenebilir?

Bu kalıpları süslemek için zemin boyası kullanılır. Özellikle boyayı kalıbın tamamına değil de, bir kısmına sürerek renk geçişi yapılabilir. Geçiş kenarlarına altın ya da gümüş renginde efekt verilir. Ayrıca süsleme pulu, ışıltı, tüy ve yaprak da sıklıkla kullanılır.

Epoksi Reçine Kalıba Yapışmaması için Neler Yapılabilir?

Kalıp işlemi yapılırken sıcaklık ve doğru miktar ayarlaması gibi konulara dikkat etmek gerekir. Miktarın az ya da fazla ayarlanması, çalışmanın formunu kaybetmesine yol açar.