Resim Seti

Rengarenk Resim Seti Seçenekleri

Hayatına sanatı dahil etmek isteyen ancak nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyenler için resim seti kadar pratik bir seçenek olamaz. Kendini geliştirmek veya boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirmek isteyen herkesin buluştuğu nokta olan resim seti ile hem dinlenmek hem eğlenmek hem de üretmek mümkün. Siz de çalışmaktan en keyif alacağınız desen ve renkleri belirleyerek benzersiz resimler yapabilir, deneyiminiz ne seviyede olursa olsun her geçen gün geliştireceğiniz yeteneklerinizle harikalar yaratabilirsiniz.

Resim Seti ile Eğlenerek Dinlenin

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için geliştirici aktivitelere ihtiyaç duyuyor veya sanata olan tutkunuzu üretkenlikle birleştirerek rengarenk resimler çizebilmek istiyorsanız resim seti seçeneklerini kesinlikle değerlendirmeniz gerekiyor. Çocuklara özgü seçeneklerinin yanı sıra yetişkinlerin de büyük keyif alarak kullanabileceği setler içerisinde sanat çalışmalarınızı geliştirmeniz için ihtiyacınız olan tüm malzemeler bulunuyor.

Gündelik hayatın yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen pek çok kişi, artık kişisel gelişime veya sanatsal alanlara yöneliyor. Bu iki ilgi alanının kesişim noktası olan resim ise pek çok kişinin sıfırdan başlamak veya kolayca ilerletmek istediği hobilerin başında geliyor. Elinize fırçayı aldığınız anda renklerin cezbedici dünyasında kaybolmanızı ve zihninizi dinlendirirken sanatla beslemenizi sağlayan bu setler, hem kendiniz hem sevdikleriniz için harika saatler geçirmenin sırrı olabiliyor.

Neden Resim Seti?

Resme yeni başlayan veya daha önce deneyimi olsa da bu alandaki yatkınlığını geliştirmek isteyen herkes için temin edilmesi gereken pek çok malzeme bulunuyor. Bazen bu malzemeleri hangi sırayla ve ne kadar miktarda almak gerektiği yönündeki sorular özellikle de hobi amaçlı çizerler veya çocukların eğitimi için alışveriş yapacak olanlar adına bir hayli kafa karıştırıcı olabiliyor. Ancak ihtiyacınız olan tüm malzemelerin bir araya geldiği, hatta çizilecek resmin genel hatlarıyla belirlendiği resim seti ile ressamlığa nasıl adım atmak gerektiğine dair tüm sorular ortadan kalkıyor.

Tek alışverişle resim yapmak için gereksinim duyacağınız her malzeme veya şablonların size hazır olarak sunulduğu setler, hiçbir ekipman sıkıntısı olmadan özgürce yaratıcılığınızı göstermenizi sağlıyor. Hayal dünyanızı renklerle donatırken, ister akrilik boyadan tablo ister gravür kazıma çalışmaları yapmanıza olanak tanıyan setlerde her zevke hitap etmesini sağlayan, son derece geniş bir çeşit aralığı göze çarpıyor. Size de bu zengin skala içerisinde üzerinde çalışmaktan en çok keyif alacağınız seti belirlemek ve keyif dolu saatlerin tadını çıkarmak kalıyor.

Resim setlerinin bu dinlendirici, geliştirici, eğitici ve keyif verici yönlerini yalnızca kendiniz için incelemeniz gerekmiyor. Çocuklarının sanatsal çalışmalarla zamanını verimli değerlendirmesini isteyen aileler veya sevdiklerini de sanatın verdiği hazla mutlu etmek isteyenler, yine setler arasından seçim yaparak ideal hediyeyi bulmuş oluyor. Farklı zevklere hitap eden malzeme veya motif seçenekleri sayesinde hayatınızdaki insanlara kendilerini özel hissettirmeniz mümkün olurken, sanatın ve yaratıcılığın hayatlarımıza kattığı benzersiz his her geçen gün daha çok insana ulaşabiliyor.

Her Seviyeye Uygun Resim Seti

İçerisinde temel resim malzemelerinin yer aldığı küçük çaplı setlerin yanı sıra, profesyonellerin severek kullanacağı geniş kapsamlı ve yüksek nitelikli ürünlere sahip setler de sayfalarımızda bir arada bulunuyor. Güven Art akrilik boyama seti içerisinde tuval, fırça gibi resim malzemelerinin en sık kullanılanlarına yer veriliyor. Bu sayede henüz başlangıç düzeyinde olup hangi malzemeleri alması gerektiğini düşünenler zahmetsizce resimlerini yapmaya başlıyor ve yüksek kalite malzemeler sayesinde tıpkı profesyoneller gibi resimler ortaya koyabiliyor.

Keçeli kalem konusunda lider isimlerden biri olan Edding de yine resim severleri setleriyle mutlu ediyor. 1 mm.’lik ince ve yuvarlak uçlu keçeli kalemlerin 20 farklı rengini bir araya getiren Edding ile kağıdın kullanıldığı hemen her yüzeyi ve objeyi, arzu ettiğiniz desen ve çizgilerle canlandırmak mümkün oluyor. Resim setlerinin arasına pastel kalemlerin ve kraft kağıtların benzersiz uyumundan faydalanarak katılan İdora ise kalemtıraş ve silgi gibi yardımcı malzemeleri de ilave ettiği kutu formundaki setiyle prestijini açıkça gösteriyor. Yalnızca sıfırdan çizim için değil, mandala boyama çalışmalarında da set avantajlarından faydalanmak mümkün oluyor. Bu durumda Artebella’nın huzur veren ve natürel desenleri ile mandala boyamaya özgü canlı renklerini incelemeden karar vermemeniz öneriliyor.

Resim Seti Fiyatları

Resim setlerinin kendisi gibi fiyatları da sanat severlere geniş bir tercih aralığı sunuyor. Setlerin fiyatlarını belirleyen etmenler arasında marka, ürün kalitesi gibi unsurlar yer alsa da elbette asıl belirleyici setin içerdiği malzeme sayısı oluyor. Daha çok malzemenin daha profesyonel set anlamına geldiği düşünülse de bu düşünce her zaman geçerli değil. Bazı malzemeler teknik özellikleri ve kullanım alanı gereği set içindeki sayısı daha az olsa da daha deneyimli olanlara hitap edebiliyor. Bu noktada resme nereden başlıyor olduğunuzu ve olası ihtiyaçlarınızın neler olabileceğini düşünmeniz gerekiyor.

Tercihiniz hangi düzeyde set içeriğinden yana olursa olsun sizler için en kaliteli ve en güvenilir ürünlerden oluşan setleri bir araya getirdiğimiz sayfalarımızda resim dünyasının öne çıkan markaları en uygun fiyatlarla yerini alıyor. Sizlere maliyetini düşünmeye gerek kalmadan özgürce yaratıcılığınızı göstermek, eğlenceli hobiler edinmek, kendinizi dinlendirirken geliştirmek ve bu keyfi sevdiklerinizle paylaşmak için renkli hediyeler seçmek kalıyor.

Sık Sorulan Sorular

  • Resme yeni başlayanlar hangi seti tercih etmeli?

Resim setleri içerisinde yalnızca her zevke hitap eden ürün ve şablon seçenekleri değil, aynı zamanda farklı düzeydekilerin kolayca kullanmasına yönelik ekipman kombinasyonları da yer alıyor. Kendi deneyim ve kabiliyetleriniz doğrultusunda dilediğiniz seti seçmeniz mümkün. Özellikle başlangıç düzeyinde olanların resme duyduğu ilgiden emin olmak ya da hangi resim malzemelerini alması gerektiği konusunda tereddüt yaşamamak için bu setleri sıkça tercih ettiği görülüyor.

  • Resim setlerinin içinde hangi malzemeler yer alıyor?

Hangi boya türüyle resim yapmak istediğinize veya gravür, mandala boyama gibi alt dallardan hangisiyle ilgilendiğinize göre, alacağınız setler içerisinde oldukça farklı ekipmanlar bulunabiliyor. Örnek vermek gerekirse sadece boya kalemlerinden oluşan çok renkli setlerin yanı sıra profesyonellere hitap eden, çeşitli çizim kalemleri, kurşun tutucu, pastel ve silgi içeren, geniş kapsamlı setleri de görmek mümkün oluyor. Kendi ilgi alanlarınıza ve deneyim düzeyinize göre karar vermeniz, böylece kullanımına hakim olacağınız ürünler arasından seçim yapmanız gerekiyor.

  • Başlangıç düzeyde resim seti aldığımda ekstra malzeme almam gerekiyor mu?

Akrilik boya, tuval, palet ve farklı fırçalardan oluşan başlangıç setleri içerisinde akrilik boyayla keyifli ve tatmin edici çalışmalar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm malzemeler bulunuyor. Ancak daha farklı fırçalara ihtiyacınızın olacağını düşünmeniz, ilerleyen zamanlar için yeni tuvallere ihtiyaç duyacağınızdan emin olmanız halinde set haricinde diğer resim malzemelerini de sepete eklemenizde fayda bulunuyor.

  • Gravür seti nedir?

Geçmişi bir hayli eskiye dayanan ve günümüzde de ustalık seviyesinde eserler ortaya konan bir sanat alanı olan gravür, herkesin bu sanatı deneyimleyebilmesi için resim setleri arasındaki yerini alıyor. Bu alanda kullanılan özel bir yüzeye yine bu çalışmaya özgü bir kazıma aletiyle farklı motiflerin işlendiği gravür sanatı, her yaştan ve her deneyim seviyesinden insanın kullanabileceği, pratik setler şeklinde size geliyor.

  • Gravür seti herkes için uygun mu?

Çocukların yanı sıra yetişkinlere özgü şablon seçenekleri de bulunan gravür seti ile aile boyu sanatçı olmak mümkün hale geliyor. Bu setlerin içerisinde herkesin kullanabileceği türden kazıma ve uygulama yüzeyi bulunmasının yanı sıra öncesinde deneme yapmanızı sağlayan yedek bir şablon daha bulunuyor. Bu sayede gravürü ilk kez deneyimleyecek olanlar da kendinden emin şekilde memnun edici sonuçlar elde edebiliyor.

  • Mandala seti nedir?

Resim seti grubunda yer alan mandala setleri, boyamanın zihni yatıştırırken el becerilerini geliştirmesinden faydalanarak tasarlanıyor. Bu setlerin içerisinde kompozit tuval veya kağıt üzerine baskısı yapılmış mandala desenleri ile rengarenk keçeli kalemler veya boyalar yer alıyor. Tuval üzerinde bulunan hazır şablonlar ise minik geometrik desenlerin belirli bir senkron ile yan yana gelmesinden oluşuyor. Bu desenleri boyamak, resim ilerledikçe daha çok keyif almanızı ve boyama sona yaklaşırken ortaya benzersiz tablolar çıkmasını sağlıyor.