Menü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Linol Boya

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Sıralama
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Sıralama:
Toplam 54 ürün bulunmaktadır.

Linol Boya

Linol boya, doğal yağlar ve reçinelerden elde edilen, genellikle ahşap yüzeylerde kullanılan dayanıklı bir boyadır. Su ve nem direnci ile bilinen bu boya türü, özellikle dış mekan projelerinde tercih edilir. Linol boya, ahşap yüzeyin nefes almasını sağlar ve bu sayede ahşabın doğal yapısını korumaya yardımcı olur. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. Farklı renk seçenekleriyle dekoratif amaçlı projelerde de sıkça tercih edilir.

Linol Boya Çeşitleri

Linol boya çeşitleri, genellikle kullanım alanlarına, parlaklık seviyelerine ve renk seçeneklerine göre sınıflandırılır. Parlak, yarı mat ve mat finish seçenekleri bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre de dış mekan, iç mekan, zemin ya da mobilya için özel olarak formüle edilmiş linol boya çeşitleri mevcuttur. Ayrıca, farklı renk pigmentleriyle zenginleştirilmiş bir renk paleti sunan linol boyalar, kullanıcıların estetik beklentilerini de karşılamaktadır.

Linol Boya Seçimi

Linol boya seçiminde dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır. Öncelikle kullanım alanınızı belirlemeniz gerekir. Eğer dış mekan için bir boya arayışı içerisindeyseniz, dış etkenlere karşı daha dirençli olanları tercih etmelisiniz. İç mekan kullanımlarında ise renk seçimi ve parlaklık daha belirleyici olabilir. Ayrıca, boyanın uygulanacağı yüzeyin özelliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle ahşap yüzeyler için uyumlu linol boyalarını tercih etmeniz, uzun ömürlü ve kaliteli sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.