FİLTRELE


Kuru Boya

İster sanatıyla göz kamaştıran bir ressam ister hayal dünyasını kağıtlara dökmesini istediğiniz çocuğunuz için hediye bakan bir aile ister rahatlamak için gördüklerini sanatsal çizgilere dönüştüren bir çizer olun her durumda renk seçenekleriyle ve kalitesiyle herkesin bayıldığı kuru boya seti çeşitlerimiz eminiz sizi de oldukça mutlu edecektir. Sevdiklerinizin güvenliği ve sağlığı için son derece ideal malzemelerden üretilen ve bütçenizi korumak adına şaşırtıcı uygunluktaki fiyatlardan yola çıkarak sizler için bir araya getirdiğimiz boya kalemleri her yaştan ve uzmanlıktan kişinin çok seveceği türden.

Kuru Boya Kalem Çeşitleri

Kuru boyalar söz konusu olduğunda bu kategorinin alt dallarını oluşturan temel fark kalemlerin renkleri olmaktadır. Kimisi pratik kullanım, taşıma rahatlığı ve hızlı çizimler oluşturmaya yardımcı çeşitliliği nedeniyle küçük setleri tercih ederken kimisi profesyonel eserler için yoğun renk çeşitliliğine dikkat etmekte ve daha büyük setlere yönelmektedir. Yine kara kalem çizimler için siyah boya kalemlerinin farklı ton yoğunluğuna sahip olanlarından oluşturulan setler bulunurken, renkli çizim içinse Faber Castell kuru boya setleri gibi geniş setler kullanılabilmektedir.

Kalemleri seçerken öncelikle renkli mi kara kalem mi çizim yapmayı tercih ettiğinize karar vererek ilk adımı atabilirsiniz. Sonrasında yaptığınız çizimlerde hangi teknikleri kullandığınızı, yani ne gibi gölgeler ve ne kadar sık renklendirmeler yaptığınıza göre karar verebilirsiniz. Bunun için kuru boya çeşitlerinde bahsettiğimiz gibi farklı ebatlarda seçenekler bulunmakta, ebatları genel olarak kutudan çıkan renk sayısı belirlemektedir.

Kalem seçimi esnasında daha korunaklı olması açısından metal veya sert yapılı ambalajlarla satılan setleri değerlendirebilir, taşınması gerekli olmayan setlerde ambalaj tipinden bağımsız karar verebilirsiniz. Yine kalemlerinizi seçerken fark edeceğiniz bir diğer fark da kalemlerin kalınlık değeri olabilmekte, bu boyalar aynı kalitede renk yoğunluğu verse de geniş yüzeyleri veya büyük çizimleri yapmak için daha uygun olmaktadır.

Kuru Boya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar yetişkinler için de sık kullanılan boya türleri arasında sayılsa da genellikle gelişim çağında veya erken yaşlarda silinebilir olması nedeniyle daha sık tercih edildiğini bildiğimiz boya kalemleri için doğru ve güvenli markaları tercih etmek önemlidir. Boyaların sağlık açısından sorun yaratmayacak içeriklere sahip olması kadar bu markaların sorunsuz çizim ve boyama keyfi sunması da çocuklar ve gençler için gereklidir.

Çizim sırasında ne kadar profesyonel ilerlendiğini gözlemleyerek bu gelişimi destekleyecek daha geniş renk seçeneğine boya kalemleri almanız önerilmekte, böylece her seferinde daha iyi resimler ortaya çıkmasını sağlamanız mümkün olmaktadır. Yalnızca küçük yaşlarda değil, çizime ilgi duyan herkese hediye seçimi esnasında bolca renk sunacağınız boya kalemleri seçmiş olmanız kişinin çizim sevgisi ve motivasyonunu arttırdığı gibi daha çok tekniği gösterilmesini de sağlayacaktır.

Siz de istediğiniz tüm boyama kalemlerini bir arada görebileceğiniz setlerimizi ve kara kalem çizimi için gerekli kalemlerin özenle seçildiği setlerimizi incelemek için Güven Sanat web sitesi ürünlerine hemen tıklayabilirsiniz.