Geleneksel

Gelenek ve görenek Türk toplum yapısında oldukça önemli olgulardan iki tanesidir. Türk toplumundaki hemen herkesin geleneğe bağlı olması ve bu olguya önem vermesi müzikten resme her alanda geleneksel bir tarzın oluşmasını sağlamıştır. Özellikle Osmanlı döneminden miras kalan gelenek anlayışı Türk toplumunun kendine ait pek çok el sanatının doğuşuna zemin hazırlamıştır. Günümüzde çok rağbet görmeyen ama her biri kendine ait güzellikleri barındıran geleneksel el sanatları, insanlar tarafından hobi olarak uğraşılan alanlar olarak ortaya çıkmıştır. Ebru ve hat özelinde son zamanlarda yaygınlaşan geleneksel sanatlar, Türk geleneğinin sürdürülmesinde oldukça önem arz etmektedir. Güven Sanat; Ebru ve Hat sanatını gerek profesyonel gerekse de amatör bir şekilde sürdüren sanatçılara malzeme konusunda yardımcı olarak geleneksel Türk sanatlarının desteklenmesi bakımından önemli bir rol oynamaktadır.

Ebru ve Hat Sanatı

Geleneksel sanat dendiğinde akla gelen ilk türler Ebru ve Hattır. Ebru ve Hat’tın göze hitap eden enfes alanlar olması belki de günümüze kadar ulaşmasında rol oynamıştır. Ebru; özel bir su üzerinde boyanın adeta dansı ile estetik bir eser ortaya konması ve bu eserin kendine has yöntemlerle özel bir kâğıda aktarılmasını ifade eder. Ustalık gerektiren Ebru sanatında hataya yer yoktur. Bu nedenle oldukça dikkatle üzerinde çalışılması gereken geleneksel bir sanat türüdür. Hat sanatı ise özel bir kalem ve mürekkep aracılığı ile kâğıda özel bir yazı türü ile güzel yazı yazma sanatıdır. Tıpkı ebru sanatı gibi hat sanatı da günümüzde sıklıkla hobi amacıyla tercih edilen bir geleneksel sanat türüdür.

Güven Sanat Sizi Geleneksel Sanat ile Buluşturuyor!

Geleneksel sanatlar ile ilgileniyorsanız Güven Sanat sizler için muhteşem fırsatlar sunuyor. Geleneksel kategorisi altında bulabileceğiniz 100lerce ürün sayesinde gerek hobi gerekse profesyonel olarak gerçekleştirdiğiniz geleneksel sanatları daha keyifli ve kaliteli yapabileceksiniz. Tezhip malzemelerinden ebru kâğıtlarına kadar her türlü ürünü bulabileceğiniz Geleneksel kategorisinde istediğiniz ürünü bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Hadi Güven Sanat ile hobiniz için en iyisini seçin!