ARCHES

Arches

Her biri inceliği, rengi veya yüzeyi ile farklı sonuçlar veren suluboya kağıtları arasında öne çıkan markalardan Arches ürünleri ile sizlerleyiz. Markanın farklı ihtiyaçlara özel geliştirdiği pek çok gramaj, ebat veya yüzey tipi seçeneği bulunmakla birlikte, siz de kendiniz için en uygun ürünü sayfalarımızda en avantajlı fiyatlara bulabilir veya istediğiniz ürünü bulmak için seçeneklerimizi ayrı ayrı deneyebilirsiniz.

Arches Suluboya Kağıdı

Birbirinden farklı şekillerde üretilen suluboya kağıtları bu üretim tekniklerine göre yüzey tipi yönünden farklılık göstermektedir. Hot press yani sıcak pres, cold press yani soğuk pres ve rough yani kalın grenli olarak ayrılan suluboya kağıtlarının tamamı, Arches’ın yüksek kalite ürünleri arasında yerini alır.

Kağıtları birbirinden ayıran bir diğer özellik de ebatları olmakta, yapacak olduğunuz resim için en uygun ebat seçeneğini yine sizin belirlemeniz gerekmektedir. Her ihtiyaca kalite ve seçenek çeşitliliğiyle yanıt veren markamız ise bu konuda pek çok farklı ebat birimiyle yaratıcılığınızı özgürce ortaya koymanızı desteklemektedir.

Arches Suluboya Blok ve Defterleri

Farklı sayıda suluboya kağıdının bir paket olarak birleştiği bloklar veya farklı kalınlıklardaki defterler de yine bu alanda çalışmak isteyen sanatçılar için oldukça pratik ürün seçenekleridir. Defter ve bloklar sayesinde markanın ideal standartlara ve yüksek kaliteye sahip tüm kağıtlarını ihtiyacınız olan sayıda tek seferde temin etmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle suluboya ile sıkça çalışma yapan sanatçılar veya öğrenim süreci boyunca kat ettiği ilerlemeyi görmek isteyenler için bu suluboya blok ve defterleri oldukça avantajlıdır.

Sık Sorulan Sorular

  • Hot press kağıtların özellikleri nelerdir?

Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bu suluboya kağıtları suyu fazla emmez ve boyanın yüzeyde fazla dağılmasına izin vermez. Boyanın çabuk kurumasını sağlayan bu kağıtlar, özellikle ayrıntılı çizimler için tercih edilir.

  • Rough suluboya kağıtların farkı nedir?

Oldukça pürüzlü bit yüzeye sahip olan bu kağıtlar suyu çok iyi emmekte, dişli zemin yapısı sayesinde boyanın üzerinde kolayca dağılmasını sağlamaktadır.

  • Cold press kağıtların özellikleri nelerdir?

Rough ve hot press arasında denebilecek yüzey özelliklerine sahip olan bu kağıtlar profesyonel sanatçıların favorileri arasında yer alırken, wet-on-wet tekniğine uygunluğuyla öne çıkmaktadır.

  • Suluboya kağıtlarının yanında yazan birimler neyi ifade eder?

Suluboya kağıtlarının yanında genellikle ağırlık ve ebat ölçüleri yazmakta, bu sayede kullanacağınız boya yoğunluğuna veya yapacağınız resim boyutuna göre ideal kağıdı bulmanız sağlanmaktadır.

5- Suluboya kağıtlarında hangi marka en iyisidir?

Sayfalarımızda görebileceğiniz pek çok suluboya resim malzemesinde en sık tercih edilen ve öğrenciler gibi profesyoneller tarafından da çok sevilen pek çok markayı bir arada bulabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilir, bu alandaki öncü markalardan Arches ile aradığınız kaliteyi yakalayabilirsiniz.