FİLTRELE


Maket Denince Akla Güven Sanat Gelir. Maket ile ilgili aradığınız her türlü malzemeyi Güven Sanat ayağınıza getiriyor

Maket bir bina veya objenin orantılı boyutlarda küçültülmüş örneğidir. Dilimize Fransızcadan geçen maket günümüzde mimari ve hobi olarak ilgilenilen bir alandır. Çoğunlukla hobi amacıyla maket ile ilgilenen insanlar pek çok objenin maketini yapmaktadır. Maketi yapılabilecek objelerin sınırının olmayışı arabadan binaya kadar her tarz maketin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Maket yapımında en önemli husus sabır ve işçiliktir. Oldukça küçük detayların sabır ile işlenmesi gereken maketlerde harcayacağınız zaman ortaya koyacağınız maketin kalitesi üzerinde oldukça büyük rol oynar. El becerinizi oldukça geliştirecek maket yapımı zekâ ve bakış açısı üzerinde de büyük katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle maket yapımına başlarken bu işi küçük parçaları birleştirmek şeklinde küçümsememeniz, önemi ve katkısının farkında olmanız gerekmektedir. Maket yapımına başladığınız zaman gün geçtikçe bu işte daha çok profesyonelleşeceğinizi ve bir maketi daha kısa sürede bitirmeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Maket Nasıl Yapılır?

Maketin önemi kadar nasıl yapıldığı da büyük önem arz etmektedir. Küçük detayların muhteşem bir bütün oluşturduğu makette ilk yapılması gereken ölçülerin belirlenmesidir. Ölçü ve oranlar belirlendikten sonra yapıştırıcı, maket bıçağı, mukavva, ahşap vb. pek çok ürünle maketinizi yapmaya başlayabilir ve muhteşem eserler ortaya koyabilirsiniz. İster para kazanmak isterseniz de hobi olarak yapacağınız maketlerinizi evinizde dekoratif objeler olarak kullanabilir veya ekonominize katkı olması açısından satışa çıkarabilirsiniz. Güven Sanat’ta bulabileceğiniz pek çok ürünle bu uğraşınızı hem amatör hem de profesyonel anlamda gerçekleştirebilirsiniz.

Maket Denince Akla Güven Sanat Gelir!

Maket ile ilgili aradığınız her türlü malzemeyi Güven Sanat ayağınıza getiriyor. Boş vakitlerinizde muhteşem maketler yapmak ve zamanınızı değerlendirmek Güven Sanat sayesinde artık daha kolay. Tek yapmanız gereken Maket kategorisindeki ürünlerimizi inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü satın almak! Bu kategoride Maket bıçağından mukavvaya, modellerden yapıştırıcılara kadar makete dair her şeyi bulabilirsiniz!